Zwiększ odporność drewna – stosuj środki do impregnacji drewna na zewnątrz

Dowiedz się więcej o impregnatach do drewna na zewnątrz na http://tinyurl.com/y9hnjqtx

Środki do impregnacji drewna to preparaty stosowane zarówno w przypadku mebli znajdujących się na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i z jakiej przyczyny powinno się zabezpieczyć nimi drewniane meble?

Środki do pielęgnacji drewna – wykorzystanie

Drewno to materiał tworzący w pomieszczeniu przytulną atmosferę. Stanowi ono surowiec często wykorzystywany do wyrobu elementów wykończeniowych (balustrady, podłogi, okładziny na schody) oraz mebli. Dostępne na rynku środki do impregnacji drewna zabezpieczają surowy surowiec przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych – wilgoci czy promieniowania UV, dzięki czemu meble utrzymują się w nienagannym stanie przez wiele lat. Doskonałe rezultaty gwarantuje olejowanie i woskowanie drewna, a niesamowite efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie dwie metody umożliwiają uzyskanie interesujących efektów kolorystycznych – na przykład pożądane wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji podłóg drewnianych i mebli

Oferowane na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niskiej zawartości lotnych związków organicznych. Można nimi konserwować deskę tarasową, meble ogrodowe, huśtawki, a także mnóstwo innych elementów. Tymczasem środki wykorzystywane do pielęgnacji i zabezpieczania podłóg nadają im piękny blask, co bez wątpienia podnosi walory estetyczne desek. Perfekcyjnie zestawione składniki zawarte w impregnatach powodują, że parkiet jest bardziej odporny na zużycie i zniszczenia. Warto jednak pamiętać, iż drewniane parkiety muszą być pielęgnowane w należyty sposób – myte preparatami na bazie olejów i wosków.

Nasz adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]