Właściwości polietylenu i jego zastosowanie w produkcji artykułów foliowych

Dowiedz się, gdzie zamówić worki foliowe e2, wejdź na globalhygiene.pl/artykuly-foliowe/.

Folia z polietylenu to surowiec, bez którego obecne życie byłoby zupełnie inne. Wyrabia się z niej zarówno worki wykorzystywane w domach, jak i produkty foliowe wykorzystywane między innymi w sektorze spożywczym.

Worki do skrzynek euro – niezastąpione w przemyśle spożywczym

Polietylen, inaczej polimer etenu, wykorzystywany jest często w produkcji przemysłowej. Najczęściej spotykana jego postać to bodajże worki na śmieci. W ich produkcji stosuje się zarówno polimer etenu o małej gęstości (w skrócie LDPE), jak i polietylen o wysokiej gęstości (HDPE). HDPE jest mniej przezroczysty, jednak wytrzymuje wyższe temperatury i wyróżnia się lepszą odpornością mechaniczną. Z folii tego typu wytwarza się między innymi mocne worki na odpady. Natomiast LDPE jest bezwonny, przejrzysty oraz dość miękki, a tym samym niesłychanie elastyczny. Nie jest tak odporny na znaczne temperatury, lecz w tych niższych zachowuje swoją giętkość. Sprawdza się to w branży spożywczej, przede wszystkim tam, gdzie magazynuje i przewozi się artykuły w warunkach chłodniczych. Dla sektora spożywczego z LDPE produkuje się worki foliowe na mięso euro dopasowane do pojemników o wielu pojemnościach. Co istotne, takie worki muszą mieć certyfikaty pozwalające im na kontakt z pożywieniem.

Przejrzysta folia pakunkowa, pojemniki oraz pozostałe artykuły foliowe

Z polimeru etenu wytwarza się także wiele innych artykułów dla rozlicznych gałęzi przemysłu. To np. wszelkiego typu opakowania, transparentna folia pakunkowa (również ta termokurczliwą), zakrętki, a nawet solidne żyłki czy żagle. Jest to również materiał, z którego Global Food Hygiene – krajowy producent odzieży ochronnej – opracował antystatyczne, przezroczyste peleryny jednorazowego użytku dla branży fryzjerskiej. Peleryny wytwarzane są z LDPE w paru barwach i w dwóch rozmiarach, a pakowane są w postaci praktycznej rolki ze zrywką, którą można umieścić w dozowniku.

Nasz adres:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]