W jakim pokoju zamontować roletę dzień i noc?

Jednym z najbardziej lubianych rodzajów rolet jest wariant dzień i noc. Roleta dzień noc jest znakomita do wnętrza dla wszystkich tych, którzy chcą mieć kontrolę nad ilością światła w pomieszczeniach. Jest to również doskonały pomysł na urządzenie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do pokoju dziecka, sypialni lub gabinetu, ale bez efektu całkowitego zaciemnienia. Najbardziej lubiany rodzaj rolet dzień noc to zebra. Wyrób dostępny jest w wielu rozmiarach (standardowym, mini oraz na wymiar) oraz różnych wersjach kolorystycznych.

Rolety dzień noc zebra w salonie i pokoju dziecka

Roleta dzień noc zebra to model składający się z pasów o różnych kolorach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy w jednym kolorze, a różnych odcieniach, to następny pomysł na aranżację i ożywienie Twojego wnętrza.
Z jakim pomieszczeniem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieograniczone. Dobrze dopasowana barwa stonuje lub ożywi atmosferę wnętrza. Umiarkowany poziom zaciemnienia gwarantuje mini roleta dzień noc, więc dobrym pomysłem jest zamontowanie jej w pokoju gościnnym i innych pomieszczeniach, gdzie nie życzymy sobie nadmiaru promieni słonecznych, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też pokój dziecka lub łazienka.

Rolety dzień i noc – zastosowanie

Poza wymienionymi powyżej pomieszczeniami, w których nadmiar promieni słonecznych może zakłócić odpoczynek lub drzemkę, jest jeszcze kilka pomysłów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pokoju, gdzie duża powierzchnia jest przeszklona. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień noc, która pomoże Ci w regulacja natężenia światła lub zaciemnienia, przykładowo, w trakcie wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień noc pasują również do każdego awangardowego wnętrza, w którym nie sprawdzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią także rolę dekoratywną. Szerokie spektrum kolorystyczne i współczesne wzornictwo powodują, że pomieszczenie może nabrać minimalistycznego bądź nowatorskiego charakteru. Reasumując: po rolety dzień i noc sięgnij, jeżeli chcesz uzyskać efekt częściowego zaciemnienia.