Tablica magnetyczna – użyj jej w biurze lub w mieszkaniu

Tablice szkolne łączymy zwykle z kolorem zielonym i chmurą pyłu jaka powstawała, kiedy próbowaliśmy wymazać z niej kredowe napisy. Takie tablice, chociaż wciąż są bardzo popularne w polskich szkołach, powoli są wypierane przez suchościeralne tablice magnetyczne.

Tablice magnetyczne – jakie są ich główne plusa?

Białe tablice magnetyczne są dzisiaj często stosowane w korporacjach, urzędach i biurach, czyli wszędzie tam, gdzie na krótkich spotkaniach prowadzone są cykliczne szkolenia albo konsultowane są bieżące tematy i strategie. Plusem takich tablic jest w głównej mierze to, iż do pisania na nich wykorzystuje szybkoschnące markery, które łatwo się wymazuje przy pomocy gąbki lub szmatki do tablic magnetycznych. W toku ścierania tusz z markerów nie pyli się, dlatego ręce pozostają czyste i na ubraniach nie osadza się kreda, jak w przypadku zwykłych tablic szkolnych. Drugim plusem tablic magnetycznych, jak sama nazwa wskazuje, jest możliwość zastosowania magnesów, za pomocą których można przyczepić do jej powierzchni przeróżne lekkie elementy, urozmaicając w ten sposób prezentację. Utrzymanie tego typu tablicy w czystości jest niezmiernie proste. Wystarczy cyklicznie czyścić jej powierzchnię specjalnym płynem, który wyciera resztki tuszu oraz tłuszcz. Płyn ma też właściwości nabłyszczające i konserwujące, co pozwoli na utrzymanie tablicy w bardzo dobrym stanie przez wiele lat. Jeśli zamierzamy kupić suchościeralną tablicę magnetyczną do biura, rozsądnie dobierzmy rozmiar do powierzchni sali, w której będzie ona powieszona. Powierzchnia o rozmiarze 90×60 czy 120×90 może być zbyt mała, dlatego warto rozważyć nabycie tablicy w rozmiarze 150×100 lub większym.

Tablica magnetyczna do domu – jak ją wykorzystać?

Mała tablica magnetyczna za to doskonale sprawdzi się w domu. Nie wiesz jak ją zastosować? Zawieś ją w kuchni, a kiedy zauważysz, iż kończy Ci się jakiś produkt (sól, cukier czy mąka) zapisz tę informację na tablicy. Kiedy będziesz wybierać się do supermarketu, łatwiej będzie Ci ułożyć listę naprawdę niezbędnych zakupów. Z kolei w pokoju dziecka tablica magnetyczna przeistacza się w zabawkę, która wcale się nie znudzi, nawet nastolatkowi. Dziecko codziennie może tworzyć nowe rysunki, przy czym nie marnuje, a w wykładzinę nie wbiją się wiórki z kredek i ołówków. Cała rodzina może również spędzić sobotni wieczór na grze w wisielca, kalambury albo układając jak największą ilość słów z wylosowanych liter. Tablica magnetyczna przyda się również rodzicom, którzy chcą pomóc maluchowi w opanowaniu liter lub podstaw matematyki.