kontener na odpady, kontenery stalowe

Specjalne kontenery stalowe i ich przeznaczenie

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów na odpady. Te najpopularniejsze wykorzystywane są jako kontener na złom lub gruz, jak również przy gromadzeniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednak sporo typów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one inną konstrukcją i dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które substancje można przechowywać w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery na odpady – typy i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być dopasowane do specyfiki składowanych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak stare płytki parkietowe lub ceramiczne, zdemontowane elementy okien i drzwi, jak również złom, gruz – zazwyczaj używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno czy też wytwarzających granulaty najlepiej sprawdzają się zaś kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do przechowywania odpadów w formie półpłynnej lub ciekłej najlepiej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla firm transportowych oraz magazynów

W przypadku ładunków o sporych gabarytach niebędących odpadami bądź wymagających selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po której rozsunięciu (bardzo podobnie jak przy firance) możliwy jest ekspresowy rozładunek kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są głównie dla firm transportowych i magazynów.

Nasz adres:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]