Sól kłodawska niejodowana i różowa sól himalajska

Jeśli chcesz kupić różową sól himalajską, koniecznie wejdź na superbutelki.pl

Sól to składnik konieczny do prawidłowego działania ludzkiego organizmu. Jakie własności ma różowa sól himalajska oraz niejodowana sól kłodawska? Z jakiego powodu warto wykorzystywać je w gastronomii?

Atuty różowej soli himalajskiej

Sól kuchenna to jedna z najważniejszych przypraw, która świetnie wzbogaca smak posiłków. Pomimo, iż nieumiarkowane użycie soli ma negatywny wpływ na nasze samopoczucie, to jej odpowiednie porcje (nieprzekraczające 6 g dziennie) są konieczne dla właściwego funkcjonowania organizmu człowieka. Sól zaopatruje nas wszak w sód, tj. w pierwiastek odpowiedzialny za gospodarkę wodną oraz podtrzymanie poprawnego ciśnienia we krwi. Jednym z najzdrowszych rodzajów soli jest różowa sól himalajska pochodząca ze pokładów mających blisko 250 mln lat. Produkt ten mieści w sobie wiele potrzebnych pierwiastków oraz minerałów, między innymi cynk, selen czy wapń, a przy tym jest pozbawiony szkodliwych komponentów i zanieczyszczeń, np. toksycznych metali ciężkich. Sól himalajska świetnie podbija smak potraw i jest dostępna zarówno w postaci niewielkich, jak i pokaźniejszych kryształków.

Sól kłodawska – stosowana nie tylko w przemyśle spożywczym

Sól kłodawska z kolei to składnik o wysokim poziomie czystości – zawiera ok. 97% NaCl i stanowi wspaniały do tradycyjnych przetworów. Jest cennym źródłem wapnia, potasu czy żelaza, innymi słowy pierwiastków niezbędnych do zachowania pełni wigoru. Niejodowana sól kłodawska wydobywana jest w kopalni soli Kłodawa w województwie wielkopolskim. Nie ługuje jej się, toteż nie zatraca swoich cech i jest łatwo wchłaniana przez układ pokarmowy. Sól kłodawska jest często wykorzystywana nie tylko w przemyśle spożywczym, ale również sektorze przemysłowym, chemicznym oraz w rolnictwie, lecznictwie i kosmetyce.

Nasz adres:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]