Sok z kiszonych buraków i kapusty – skład i działanie

Kup sok z kapusty kiszonej na https://superbutelki.pl/pl/c/Soki/118.

Produkty fermentowane po latach zapomnienia ponownie wracają do naszego menu. Do kapusty i ogórków dołączają także inne, do tej pory mniej lubiane owoce oraz warzywa. Kiedy piszemy o leczniczych walorach jedzenia poddanego fermentacji nie sposób zapomnieć również o napojach takich jak maślanka, kwas chlebowy czy różnego rodzaju zakwasy i soki z kwaszonych jarzyn. Szczególnie te ostatnie zasługują na zainteresowanie – pozwalają łatwo i szybko dostarczyć naszemu organizmowi składniki konieczne dla jego poprawnego funkcjonowania.

Sok z kiszonych buraków i kapusty – jakie składniki w nich odnajdziemy?

Sok z kiszonej kapusty to napój zawierający masę związków mających korzystny wpływ na nasze zdrowie. Najistotniejszym komponentem są bez wątpienia bakterie kwasu mlekowego, które odpowiadają za przebieg fermentacji. Sok z buraków, kapusty bądź pozostałych kwaszonek to również świetne źródło witamin. Godne uwagi jest przede wszystkim duże stężenie witaminy C – zaledwie 150 ml tego napoju dostarcza jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek powinno się również pić z uwagi na zawartość witamin z grupy B, witaminy E i K oraz duże nasycenie solami mineralnymi.

Sok z kapusty kiszonej – dlaczego należy go pić?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków i buraków, ze względu na obecność bakterii kwasu mlekowego dobroczynnie oddziałuje na pracę układu pokarmowego oraz nasz układ odpornościowy. Dodatkowo nagromadzenie witamin polepsza działalność układu nerwowego, zmniejszają symptomy cukrzycy, depresji i szkorbutu, a także pomagają radzić sobie z osłabieniem fizycznym i psychicznym. Po kwaszonki powinny poza tym sięgnąć ludzie zmagający się z chorobami układu pokarmowego, jak np. niestrawność czy wrzody żołądka. Wzmacniają one też apetyt i działają osłonowo podczas leczenia antybiotykami i wzmacniają apetyt.

Nasz adres:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]