Smaki najlepszych kaw w domu – kapsułki do ekspresu

Zamów kapsułki do kawy na http://tinyurl.com/y9mqgq3h

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki ciepłej, smakowitej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy dobrej kawie relaksujemy się także ze znajomymi, podjadając desery na mieście i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach na świecie. Napój ten jest znany od kilkuset lat, ale wciąż pijemy go przeważnie w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Ponieważ tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki z kawą porównywalnie dobra jak w kafejce

Kiedy chcemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich odmian czy też fantazyjnie przygotowaną udajemy się na ogół do kawiarni, bo niewielu z nas potrafi przygotować rozmaite napoje kawowe. Nie potrafimy dobrać właściwej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, więc nie wiemy jak zamienić espresso w doskonałe macchiato, cappuccino czy latte. Dlatego popularna od dekad, a w Naszym kraju faktycznie dopiero w kilku ostatnich latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przyrządzić w kilka minut w niewielkich dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki do ekspresu? W zasadzie dlatego, że mając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest perfekcyjnie odmierzona ilość kawy, aromatów oraz ewentualnych dodatków, a naszą rolą jest tylko położenie kapsułki z kawą w pojemniku, zapewnienie w ekspresie odpowiedniej ilości wody, podstawienie filiżanki lub kubka o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż sprzęt wypełni całą robotę za nas.

Kapsułki do ekspresu – dobra kawa w niewysokiej cenie

Ekspresy na kapsułki kawy nie są kosztowne – nieduże modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200-300 zł. Same kapsułki kawy do ekspresu to także nie jest ogromny koszt. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. macchiato można przyrządzać w domu za niecałe 1,40 zł. Koszt waha się rzecz jasna w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem podawanym w kawiarni, jest to zazwyczaj ok 15% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest z pewnością ich olbrzymią zaletą. Konsumenci jednakże zastanawiają się nierzadko czy kupując ekspres jakiejś firmy nie zostaną ograniczeni do kupowania kapsułek z kawą tylko od danego producenta. To bezzasadne niepokoje. Współcześnie do wszystkich modnych systemów, m.in. Nespresso, Tchibo Cafissimo czy Nescafe Dolce Gusto można kupić pasujące kapsułki.

Nasz adres:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]