pasta BHP, pasta do mycia rąk

Pasta do mycia rąk – usuń najtrwalsze zabrudzenia ze skóry

Pracownicy warsztatów samochodowych, rzemieślnicy, kominiarze czy osoby zatrudnione w zakładach przemysłowych – to zaledwie niektóre z grup zawodowych mających styczność z substancjami, których trudno pozbyć się ze skóry dłoni. Należą do nich przede wszystkim różnego rodzaju smary, sadze, farby, oleje, a także, w nieco mniejszym stopniu, pyły i opiłki. Pracodawcy takich osób są zobowiązani do zapewnienia im środków czystości pozwalających na usunięcie takich pobrudzeń. Najefektywniejsze są pod tym względem pasty BHP.

Pasty BHP – jak działają?

Pasta do rąk odróżnia się od innych środków czyszczących wykorzystywanych na co dzień w naszych domach. Zważywszy na fakt, że jest używana do czyszczenia bardzo trwałych zabrudzeń, powinna wyróżniać się odpowiednimi właściwościami trącymi. To dlatego producenci past tego rodzaju wzbogacają je o drobinki minerałów lub specjalnie wyselekcjonowanych tworzyw sztucznych, które usuwają brudzące substancje z zagłębień w skórze. Zarówno preparaty myjące stosowane w paście do rąk, jak i zabrudzenia, które one usuwają, działają drażniąco na skórę. Dobrze więc, żeby pasta zawierała także substancje o działaniu nawilżającym i łagodzącym podrażnienia.

Komu przyda się pasta do rąk?

Jak już napomknęliśmy, pasta do rąk ma zastosowanie przede wszystkim w zakładach usługowych, przemysłowych i rzemieślniczych. Jak najbardziej przyda się też w gospodarstwa domowych – okaże się bardzo pomocna podczas porządków bądź w amatorskim warsztacie majsterkowicza. W takich sytuacjach należy sięgnąć po niewielkie opakowania pasty o pojemności do kilkuset gramów. Zakłady i warsztaty do wyboru mają z kolei bardziej ekonomiczne opakowania mieszczące od 10 do 30 kilogramów preparatu.

Nasz adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]