Oczyszczanie powietrza w mieszkaniu – to możliwe!

Nawet rezydentom małych polskich miejscowości doskwiera problem marnej jakości powietrza. Powietrze w Naszym kraju jest jednym z najmocniej zanieczyszczonych w całej tej części. Brak przepisów dotyczących instalacji grzewczych, a także grzywien za utylizację w paleniskach szkodliwych materiałów (jak np. produkty z gumy czy plastiku) , a także funkcjonujący przez wiele lat brak przepisów dotyczących domowych instalacji grzewczych, doprowadziły do wysokiego zapylenia powietrza. Wpływa to niekorzystnie na zdrowie wszystkich Polaków. Czy można w takim razie zatroszczyć się o oczyszczanie powietrza we własnym zakresie?

Oczyszczanie powietrza – czyste powietrze w Twoim domu

Kwestia oczyszczania powietrza to zagadnienie, które wszystkie państwa rozwinięte muszą jak najszybciej rozwiązać, jeśli zależy im na zdrowiu swoich mieszkańców. Będzie to niezaprzeczalnie uciążliwy i wieloletni proces. Zamiast jednak wyczekiwać, aż powietrze poprawi swoją jakość, można już teraz samemu zadbać o jego oczyszczenie. Z wykorzystaniem domowych oczyszczaczy powietrza w paręnaście minut można efektywnie odfiltrować cząstki pyłu zawieszone w powietrzu (PM10 oraz PM2,5), jak również większość mikroorganizmów i grzybów, wywołujących częstokroć poważne schorzenia. Atuty stosowania urządzenia do oczyszczania powietrza dostrzegają w szczególności osoby cierpiące z powodu astmy czy uczuleń, ale i ludzie zdrowi błyskawicznie odczują pozytywny wpływ czystego powietrza.

Szukając urządzeń do oczyszczania powietrza zwrócić uwagę na atesty

Osoby osiedlone w pobliżu często uczęszczanych dróg oraz rezydenci mocno uprzemysłowionych terenów powinni kupić oczyszczacze, które skutecznie poradzą sobie z znaczną zawartością pyłu w powietrzu. Chodzi tutaj głównie o wychwycenie cząstek pyłów zawieszonych, oznaczanych skrótami PM2.5 i PM10. W procesie oczyszczania powietrza sprzęt powinien też wyłapać nie tylko mikroorganizmy, zarazki oraz zalążki grzybów, ale także szkodliwy dla zdrowia formaldehyd, który jest obecny w naszych domach w mniejszej lub większej kondensacji. Kupując sprzęt do oczyszczania powietrza, należy sprawdzić czy posiada ono istotne atesty.