Obuwie motocyklowe – dobierz je właściwie

Więcej o butach na motocykl.

Buty na motocykl, tak jak i pozostałe części odzieży dla motocyklistów, bardzo dobrze się prezentują i zapewne niejedna osoba chce je mieć ze względu na sam ich design. Jednakże ich zasadniczymi zadaniami są zwiększenie komfortu jazdy, ułatwienie panowania nad motorem oraz ochronę goleni i stopy w razie potencjalnego wypadku.

Czym cechują się różne typy butów na motocykl?

Problem z tym, jakie buty na motor będą najlepsze, miewają nie tylko początkujący kierowcy, ale również osoby od dłuższego czasu zafascynowane jazdą na motorze. W sklepach z odzieżą i dodatkami dla motocyklistów kupimy kilka rodzajów butów. To głównie:
1. Buty crossowe czyli sportowe buty przeznaczone do jazdy na drogach ekspresowych, torach wyścigowych i do jazdy ekstremalnej, gdzie ryzyko wypadków oraz urazów jest wyraźnie większe. Buty na motocykl tego typu mają odpowiednie usprawnienia redukujące niebezpieczeństwo złamania kości goleni bądź śródstopia i skaleczenia skóry. Te buty są wysokie, sztywne i z trudem można się w nich przemieszczać bez pojazdu.
2. Buty miejskie to buty krótkie, sięgające tylko do kostki, które są doskonałe na spokojną, niezbyt szybką jazdę rekreacyjną w terenie zabudowanym, gdzie ryzyko wypadku jest zdecydowanie mniejsze, w związku z tym zagwarantowanie ochrony stopie nie jest w nich kluczową cechą. Ich walorem jest z kolei niezwykła wygoda, dzięki czemu podobnie dobrze sprawdzą się także wtedy, gdy poruszamy się pieszo.
3. Buty turystyczne przeznaczone do jazdy turystycznej, czyli na dłuższych dystansach. Sięgają ponad kostkę, często do połowy łydki i wytworzone są z surowców chroniących nogę przed zamoknięciem.

Buty na motor – wybierz je z głową

Kupując buty motocyklowe powinno się w pierwszej kolejności określić, jakie mają mieć główne zastosowanie – użycie butów miejskich do jazdy sportowej może skończyć się bolesnymi urazami w razie rozbicia motocykla, z kolei buty crossowe zakładane jedynie do jazdy w ulicach miast, będą może wyglądały wyśmienicie, ale miłośnik jednośladów nie będzie odczuwał w nich komfortu. Zadaniem obuwia na motor, zresztą jak pozostałych części ubrań dla motocyklisty, jest zabezpieczenie kierowcy oraz zwiększenie bezpieczeństwa jazdy, toteż jakość wykonania i wykorzystanych w nim surowców jest nadzwyczaj istotna. Kupujmy zatem buty motocyklowe cenionych producentów. W razie problemów z selekcją butów powinno się zawsze skorzystać z porady bardziej wykwalifikowanego kierowcy lub zapytać o nią pracownika sklepu, w którym planujemy zrealizować zakup butów.

Nasz adres:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]