Naturalne kształty i ciepłe światło – o lampach solnych

Znajdź lampę solną.

Małe dekoracje z kamienia i minerałów od dziesięcioleci znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z różnych wycieczek po świecie, a nieraz kupujemy tak po prostu, ponieważ harmonizują ze stylem, w jakim zaaranżowane jest pomieszczenie. Rzadko jednakże są to rzeczy funkcjonalne – najczęściej służą po prostu jako dekoracje. Minerałem, z którego można jednak wykonać obiekty wykorzystywane każdego dnia, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej z reguły lampy, ale też inne narzędzia.

Lampa solna – każda z nich jest jedyna w swoim rodzaju

Lampy solne ładnie się prezentują i bez większego problemu można je dobrać do wystroju wnętrza, bowiem są sprzedawane w trzech kolorach (różowym, szarym, białym) i w kilku ich odcieniach. Każda lampa solna jest unikatowa niczym linie papilarne, dlatego że nie ma brył soli o identycznej strukturze krystalizacji i kształtach. Niezmiernie modne są lampy solne, których klosze cechują się nie obrobioną, chropowatą powierzchnią. Często zdarza się jednak, że rękodzielnicy zajmujący się robieniem takich lamp, nadają im finezyjne kształty, m.in. piramidy czy też kuli.

Skąd bierze się popularność lamp solnych?

Powszechnie wierzy się, iż lampy solne mają korzystne oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im zwłaszcza właściwość jonizacji powietrza, czyli wyzwalania ujemnych jonów, które równoważą te produkowane przez otaczająca nas elektronika. Aniony poprawiają jakość powietrza i ułatwiają swobodne oddychanie m.in. osobom borykającym się z alergią czy astma. Blask, jaki emitują te lampy, jest delikatny i kojący, toteż poleca się nabycie ich jednostkom cierpiącym na stres lub brak snu, gdyż przy nich można łatwiej się odstresować. Ale z soli kamiennej nie wytwarza się tylko lamp solnych. Robi się z nich także pojemniczki na biżuterię i cudowne świeczniki, a pokaźne bloki z soli używa się w gastronomii, jak również aranżacji mieszkań.

Nasz adres:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]