Na co zwrócić uwagę przy zakupie kombinezonu na motor?

Więcej szczegółów o kombinezonie na motor.

Korzystanie z motocyklu łączy się nie tylko z określonym niebezpieczeństwem, ale często także z odczuwalnym brakiem komfortu. Żeby ograniczyć niekorzystny wpływ poniektórych czynników na przyjemność z jazdy, konieczne jest zaopatrzenie się w stosowny ubiór. Kombinezon na motocykl czy też specjalne spodnie wraz z kurtką zablokują odczuwanie rozpędzonego powietrza, jak również w razie ewentualnego wypadku wyraźnie obniżą prawdopodobieństwo doznania przeróżnego typu urazów. Tak niemniej jednak będzie wyłącznie wtedy, jeśli kupimy najlepszy ich model. Co warto więc zamówić? Jaki materiał wybrać? Co będzie najodpowiedniejszym rozwiązaniem – wersja jedno- czy dwuczęściowa? Na te kwestie odpowiemy w poniższych akapitach.

Jednoczęściowy kombinezon motocyklowy – nie dla każdego motocyklisty

Kombinezony na motocykl jednoczęściowe wybierają z reguły uczestniczący w wyścigach sportowych, profesjonalni motocykliści, jak również osoby sporadycznie podróżujące na dalekich trasach bez dłuższych postojów. Dają one maksymalny stopień ochrony w razie wypadku. Niestety łączy się to z obniżeniem komfortu ich nakładania, ale i przemieszczania się w nim na co dzień, np. załatwianie w nim potrzeb fizjologicznych może być bardzo kłopotliwe. W związku z tym motocykliści, nie jeżdżący na torze sportowym, zdecydowanie mogą postawić na dwuczęściowy kombinezon na motor. Zapewnia on wystarczającą w większości przypadków ochronę, a równocześnie łatwiej jest go ubrać i ściągać.

Kombinezon na motocykl – ze skóry czy specjalne tekstylia

Typ kombinezonu na motocykl to natomiast nie wszystko, co trzeba wziąć pod uwagę nabywając jeden z nich. Tak samo znaczący jest surowiec, z którego został on uszyty. Tu można wybierać z reguły skórę i specjalne materiały tekstylne. Kombinezony skórzane dają stosunkowo małe możliwości wentylacji, ale znakomicie zabezpieczają w razie upadku. Należy jakkolwiek podkreślić, że część tekstyliów – przykładowo kevlar – pod tym względem sprawdzają się tak samo dobrze, a jednocześnie są znacznie bardziej przewiewne.

Nasz adres:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]