Mydła i żele antybakteryjne – usuń wirusy i drobnoustroje

Jeśli poszukujesz płynu do dezynfekcji rąk, powinieneś odwiedzić ten adres

Nawet do pięciu milionów bakterii może bytować na jednym cm2 powierzchni rąk. Gros tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na ludzkich rękach roznoszą się pasożyty, wirusy i bakterie powodujące bardzo poważne choroby. Z tego powodu higiena rąk jest koniecznością. Za pomocą normalnego mydła jesteśmy w stanie jednak pozbyć się ze skóry maksymalnie 90% bakterii. Zwykle to wystarczający rezultat, jakkolwiek w wielu przypadkach konieczne będzie skorzystanie z dużo skuteczniejszych preparatów.

Żel do dezynfekcji rąk – zastosowania

Mydło dezynfekujące znalazło zastosowanie w rozmaitych sferach życia. Regularnie wykorzystywane jest w placówkach medycznych – gabinetach dentystycznych, przychodniach i szpitalach. Poza tym jego użycie jest nieodzowne w gabinetach kosmetycznych, gdzie specjaliści mają styczność ze skórą pacjentów i żyjącymi na niej bakteriami. Po antybakteryjny żel do rąk bezsprzecznie powinni sięgać również zatrudnieni w przemyśle gastronomicznym – w szczególności po przygotowywaniu potraw z jajek, mięsa (głównie z drobiu) oraz mleka, ponieważ te produkty spożywcze, gdy są surowe, nierzadko zawierają pewne ilości bakterii.

Typy płynów do dezynfekcji rąk

Najpospolitszym środkiem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie wzbogacone o związki niszczące komórki drobnoustrojów – najczęściej jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk występują również pod postacią płynu lub żelu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można kupić w różnych opakowaniach – małych, które mieszczą się w kieszeni spodni albo torebce, lub dużych, przeznaczonych do wykorzystania w dozownikach wieszanych na ścianie, nierzadko wyposażonych w fotokomórkę bądź przystosowanych do uruchamiania łokciem.

Nasz adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]