Maska jednorazowa – niezbędna w czasie sezonu grypowego

Kup maskę z filtrem na https://www.vitberg.com/firma/sklep/

W 2020 r. na wszystkie europejskie państwa padł strach spowodowany błyskawicznie rozpowszechniającym się nieznanym dotąd koronawirusem SARS-CoV-2, który przenosi się drogą kropelkową. W przeciągu kilkunastu dni wzrosło zatem zapotrzebowanie na rozmaite produkty ochrony osobistej, w tym na maseczki jednorazowe.

Z jakiego powodu jest nam konieczna maseczka jednorazowa?

Poza płynem dezynfekcyjnym, jednorazowe maseczki są teraz najbardziej pożądanym środkiem ochrony osobistej, przydatnym głównie lekarzom, ale również pospolitemu obywatelowi. Są niezastąpione podczas zakupów czy podróży do pracy, a więc wszędzie tam, gdzie przebywa się w większej grupie nieznanych nam ludzi. Dlaczego należy je nosić? Maseczka jednorazowa zakrywa nos i usta, tym samym redukuje zagrożenie przeniknięcia patogenów do śluzówki. Funkcjonuje popularna opinia, iż muszą nosić ją w głównej mierze ludzie chorzy, niemniej jednak dla osób zdrowych także są one dodatkową zaporą chroniącą przed ewentualnym kontaktem z bakteriami oraz wirusami, które może przenosić osoba chora, nie okazująca jeszcze oznak zakażenia.

Maseczka jednorazowa – zrobić ją samemu czy zamówić u producenta?

Prostą maskę jednorazową można zrobić samodzielnie, jednak najlepiej nabyć taką, wyprodukowaną z materiałów filtrujących wykorzystywanych w branży medycznej. Maseczki ochronne wytwarzane w zakładach charakteryzują się także lepszą solidnością oraz jakością. Takie maseczki mają gramaturę co najmniej 220g i ich istotną częścią są powłoki składające się z filtru celulozowego. Nawet jeśli na krótkie wypady do sklepu postanowimy założyć maseczkę jednorazową i tak użyjmy takiej, która jest komfortowa i nie powoduje otarć skóry. Po wykorzystaniu maski stosujmy się do zaleceń wytwórcy, by bezpiecznie ją zutylizować.

Nasz adres:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]