Listwy podłogowe – jakie wybrać?

Jeśli chcesz nabyć listwę podłogową, koniecznie sprawdź www.balticwood.pl/oferta/listwy

Wydają się mało znaczącym detalem, jednakże ich charakter może bardzo wpłynąć na wygląd pomieszczenia. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale także pozwalają na schludne przeciągnięcie przewodów oraz chronią dolne partie ściany przed uszkodzeniem i poplamieniem, co jest istotne szczególnie w pomieszczeniach, w których poruszamy się w obuwiu. To z pewnością dostateczny argument, by nie lekceważyć ich doboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z PVC bądź MDF

Drewno to materiał wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie podkreśla charakter mieszkania i doskonale komponuje się z eleganckimi dodatkami czy meblami – przede wszystkim, jeśli mówimy o listwach drewnianych z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla użytkowników z ograniczonym budżetem dobrym wyborem będą z kolei listwy podłogowe wytworzone z PVC bądź MDF, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W mieszkaniach urządzonych w nowoczesnym stylu warto zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i one mogą być wykonane zarówno z różnych materiałów, jak i z litego drewna. Dzisiejsze listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zwykle w odcieniach beżu, bieli lub szarości, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, jeżeli kupimy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Nasz adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]