Lampy solne i ich zdrowotne właściwości

Nie szukaj już więcej! Tutaj znajdziesz lampy solne.

Lampy solne w ostatnich czasach zdobyły dużą popularność. Trzeba przyznać, iż są niezmiernie estetycznym dodatkiem do wnętrz mieszkalnych, zapewniającym przytulną atmosferę. Ale czy wiesz, że korzystanie z lamp solnych ma prawo zapewniać również korzyści lecznicze?

Lampy solne

Lampy solne to nie jedynie piękne dekoracje wnętrz mieszkalnych, ale także urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są wykonane z brył soli, wydobytych z kopalni, a później wydrążonych, by pomieścić wewnątrz żarówkę. Przeważnie bryły lamp solnych rozmieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy lampa jest włączona, nadaje ciepłe, delikatne światło, tworząc przyjemną atmosferę w pomieszczeniu.

Zasada działania lampy solnej

Funkcjonowanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji powietrza. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod wpływem ciepła wydzielanego przez lampę, jony ujemne są oswobadzane do otoczenia. Naturalnie dlatego lampy solne nazywane są naturalnymi jonizatorami powietrza. Jony ujemne mają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz lub bakterie. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, dezynfekując jednocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie powietrza ma prawo przynieść ulgę osobom cierpiącym na alergie lub też problemy z układem oddechowym.

Korzyści zdrowotne lamp solnych/Właściwości zdrowotne lampy solnej

Wśród korzyści z korzystania z lamp solnych przeważnie wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – zdezynfekowane powietrze ma prawo przynieść ulgę osobom z problemami alergicznymi, astmą lub innymi schorzeniami układu oddechowego, pozytywny wpływ na nastrój – ciepłe światło, przekazywane przez lampy solne, stwarza przyjemną atmosferę, służąc relaksowi i redukcji napięcia, poprawa koncentracji – twierdzi się, że jony ujemne, wydzielane przez lampę solną, posiadają potencjał poprawy koncentracji oraz skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – co poniektórzy sugerują, że jony ujemne emitowane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, inaczej zanieczyszczeń produkowanych przez sprzęty elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie wyłącznie modne dodatki do mieszkalnych wnętrz, ale również potencjalne źródło zdrowia i właściwego humoru.

Nasz adres:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]