Kremy przeciwzmarszczkowe – co znajduje się w ich składzie?

Chcesz kupić kremy przeciwzmarszczkowe do cery? Sprawdź https://houseofbeauty.com.pl/c/66-kremy-przeciwzmarszczkowe.

Nawet młodzieńcza cera bez wyprysków wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Pozwoli to zahamować naturalny tok wyniszczania się tkanek i konsekwencji dłużej zachować ich zdrowy wygląd. Głównie ma to odniesienie do skóry twarzy, która jest w największym stopniu narażona na powstawanie niepożądanych zmian, wśród których szczególnie dokuczliwe dla kobiet, jak i mężczyzn, są zmarszczki. Dlatego tak ważne jest, by używać właściwych kremów przeciwzmarszczkowych dobranych do wieku i typu skóry. Szczęśliwie nie jest to skomplikowane, bo w sprzedaży obecne są kosmetyki dopasowane do każdego rodzaju skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do cery – jaki jest ich skład?

Najistotniejszym celem kremów przeciwzmarszczkowych jest hydratyzacja skóry. Dlatego kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy częstokroć zawierają mocznik – komponent, który zespala cząstki wody i tym samym zapobiega jej utracie, a ponadto czyni skórę bardziej delikatną. Kosmetyki tego typu zawierają również ceramidy – tłuszcze, które także uniemożliwiają utratę wody, bowiem zapełniają przerwy pomiędzy komórkami tkanki skórnej. Znaczącym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy jest też skwalen. Jest to węglowodór wielonienasycony znajdujący się w składzie naturalnego płaszcza lipidowego ludzkiej skóry. Przy odpowiednim nasyceniu skwalen eliminuje wolne rodniki i pozostałe niekorzystne czynniki, a jednocześnie umożliwia składnikom odżywczym przeniknąć w głąb.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – dobierz do wieku i rodzaju skóry

Kosmetyki przeciw zmarszczkom można podzielić na kilka typów. Jednym z najistotniejszych kryteriów podziału jest wiek użytkownika, dla którego przeznaczony jest dany kosmetyk. Przy jego doborze należy także wziąć pod uwagę, do pielęgnacji której partii ciała został on stworzony – wszak krem przeciwzmarszczkowy do cery będzie różnić się składem od kremu do szyi lub pod oczy.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]