Kompletujemy ubiór jeździecki – czapsy i sztylpy

Jeśli chcesz kupić sztylpy skórzane, odwiedź ten adres

Zgodnie z opinią wielu jeźdźców najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż rzeczywiście w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się znakomicie, nie znaczy, że nie mają wad. Główną z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować aż kilka tysięcy PLN. Ponadto, wkładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużym stopniu utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewie obuwia. Tych wad nie posiadają na szczęście sztylpy i czapsy.

Główne cechy sztylp i czapsów

Czapsy i sztylpy to elementy przedłużające sztyblety, zapewniające ochronę pozostałej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, gwarantując ochronę dla całej nogi, natomiast drugie – ochraniają jedynie łydkę sportowca, gdyż kończą się na kolanie. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są sporządzane z różnych materiałów. W sklepach najczęściej znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są także modele wyprodukowane z tkaniny lub tworzyw sztucznych.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Dwa ostatnie warianty charakteryzuje dużo niższa cena. Są więc polecane dżokejom z zawężonym budżetem , jak również dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Poza tym czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej nosi się je wiosną i latem. Duży wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – fasony perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem też jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Nasz adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]