Kapsułki do ekspresu Nespresso – są do nich zamienniki

Tu kupisz kapsułki kompatybilne z Nespresso

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najstarszych na rynku. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w 1976 r. i od tego czasu stopniowo pozyskiwały kolejnych zwolenników. Współcześnie jest to marka znana na całym świecie, a ekspresy z tym systemem produkuje wiele renomowanych firm.

Czy są w sprzedaży kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Decydując się na zakup ekspresu działającego na systemie Nespresso, wiele osób zastanawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do zakupu kawy w kapsułkach od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten system wygasł 2012 r. więc teraz w sprzedaży dostępnych są dziesiątki rozmaitych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, pozwalających cieszyć się napojami o interesujących kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych przez Polaków firm jest Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o średniej intensywności, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, oraz bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na mieszance arabiki i robusty. Innym znanym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor głębokich w smaku połączeń robusty i arabiki o nazwach zaczerpniętych od włoskich miejscowości, czyli Firenze, Roma, Trieste oraz Venezia. W zależności od wybranego smaku, w tych kawach da się wyczuć aromaty czekolady, prażonych orzechów czy orzechów laskowych. Inni cenieni włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek Nespresso to m.in. Diemme (kawy Mente, Spirito Della Tanzania czy Cuore bez kofeiny) oraz Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Nocciola, Sambuca, kawa z cykorii Cicoria, Arabic czy Light).

Zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso także od rodzimego producenta

Kapsułki kompatybilne z Nespresso wytwarza też rodzima firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o intensywnym smaku, np. Sublimo, Intensiva czy Classico Italiano, w tym także kawy aromatyzowane – Carmel, Hazelnut, Chocolate oraz Vanilla.

Podstawowe opakowania sprzedawane w większości sklepów mieszczą najczęściej 10 szt kawy w kapsułkach. Jednakże dla konsumentów, zamawiających kawę hurtowo, kilku producentów też zestawy po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają jeszcze bardziej obniżyć cenę napoju. W przypadku, gdy klient ma obawy, czy dany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim dokona zakupu winien zwrócić się po uzupełniającą informację do prowadzącego sklep.

Nasz adres:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]