Jakie rolety oferują sklepy internetowe

W przeciwieństwie do mieszkańców Skandynawii, w Polsce przyzwyczailiśmy się do zasłaniania okien. Dbamy tak o naszą prywatność, lecz również pomaga to decydować o ilości światła docierających do pomieszczeń mieszkalnych. Zwykle do zasłaniania okien używa się zasłon i firanek, jednak w ostatnich kilkunastu latach często wybieramy wyposażenie okien w rolety wewnętrzne.

Jakie rodzaje rolet wewnętrznych znajdziemy w sklepach?

W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy szeroki wybór różnych typów rolet: rzymskich, zaciemniających, ściennych czy okiennych. W większości z nich dostaniemy też wszystkie potrzebne akcesoria, czyli karnisze metalowe, wsporniki ścienne i sufitowe, kółka z żabkami czy rozety. W jednym miejscu jesteśmy w stanie złożyć pełen zestaw niezbędny do założenia rolet. Natomiast to, które rolety wybierzemy, będzie zależne od naszych potrzeb. Miejmy jednak na uwadze, by robić przemyślane zakupy. Na przykład, rolety rzymskie dobrze prezentują się na niedużych oknach, jednak nie poleca się ich osobom cierpiącym na alergię. Na takich roletach dość łatwo zbiera się kurz, gdyż robione są one z tkanin zasłonowych lub firanowych.

Rolety dzień-noc – promienie słoneczne pod kontrolą

Do kontroli nad ilością światła do pokoju posłużą rolety dzień-noc. Zdadzą egzamin w większości pomieszczeń: w biurze, salonie, pokoju dziecięcym, a nawet w łazience. Takie rolety posiadają przemienny splot wstęg zaciemniający i transparentnych. Wiele możliwości ich ustawienia względem siebie pozwala na regulację natężenia światła, które będzie przez nie przenikać. Co ciekawe, regulacja ma miejsce bez konieczności opuszczania i podnoszenia rolet! Z kolei popularne rolety zaciemniające dają całkowite zaciemnienie pokoju, ponieważ zrobione są z tworzywa nieprzepuszczającego promieni słonecznych. Rolety zaciemniające przydadzą się szczególnie w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na wymiar – na co zwracać uwagę

Okna nie zawsze mają standardowe rozmiary i okazać się może, że rolety o wymiarach sprzedawanych przez producenta nie będą pasować. Wtedy pozostaje nam wykonać rolety na wymiar. Pamiętajmy jednak o tym, by właściwie zmierzyć rozmiar okien, gdyż źle dobrane rolety nie spełnią swojego zadania i będą mało estetyczne. Jeśli zatem brak nam doświadczenia albo nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, wezwijmy na pomoc fachowca.