Biokominka przenośny sprawdzi się w domach i hotelach

Gdy nadchodzą jesienne miesiące często marzymy o tym, by ogrzać się wieczorem przy kominku. Wydawać by się mogło, iż żyjąc w mieście jest to niewykonalne, bowiem w mieszkaniu nie da się ich zamontować, ale i na to znaleziono sposób. Wystarczy wykorzystać biokominek wolnostojący.

Gdzie przydadzą się biokominki wolnostojące

Biokominki wolnostojące to świetne rozwiązanie dla loftów, eleganckich hoteli czy mieszkań. Nie wymagają podłączenia do komina, gdyż spalane w nich biopaliwo nie wytwarza dymu, który należałoby odprowadzić na zewnątrz. Płynne biopaliwo spala się bez generowania popiołu, w związku z tym ich mycie jest łatwe, a sadza nie osiada na powierzchni mebli. Ale to co istotne, to ich mobilność. Biokominek wolnostojący można postawić w dowolnym miejscu pomieszczenia, grunt, żeby zagwarantować mu stosowną cyrkulację powietrza, ponieważ spalane biopaliwo uwalnia pewne ilości CO2. Nie jest on także montowany na stałe, dlatego kiedy skończy się okres zimowy albo jeśli zapragniemy całkiem zmienić wystrój pokoju, można go po prostu schować do czasu aż powtórnie nie będzie nam potrzebny. Budowa biokominków, szczególnie tych wyprodukowanych ze stali nierdzewnej, jest bardzo trwała. Są one również nadzwyczaj stabilne. Czy biokominek może całkiem zastąpić domowe ogrzewanie? Raczej nie, ponieważ nie generuje tak dużej dawki ciepła, jak standardowy kominek, jednak jego zalety estetyczne powodują, iż jest bardzo pożądanym elementem aranżacji pomieszczenia.

Biokominek wolnostojący dostosujesz do każdego stylu pomieszczenia

Zróżnicowanie biokominków wolnostojących jest imponujące. Można je dobrać do praktycznie dowolnego stylu pomieszczenia. Do mieszkań urządzonych w stylu nowoczesnym z łatwością dobierzemy jeden z wielu biokominków typowo bryłowych, utrzymanych w szwedzkiej estetyce i w neutralnych barwach: białym lub szarym. Do wykończenia w stylu klasycznym albo art deco można wybrać biokominek portalowy, umieszczany przy ścianie, który imituje swoim wzornictwem tradycyjny kominek. Ci, którzy zaaranżowali mieszkanie w stylu vintage, czyli w stylu lat 60-tych, też znajdą coś dla siebie – na rynku są biokominki o krągłym kształcie, które będą wspaniale komponować się przy fantazyjnych, falistych meblach z tamtego okresu. Tak naprawdę wzorów biokominków wolnostojących jest o wiele więcej – są wzory w formie kolumn, nieduże biokominki na stół oraz spore biokominki do zastosowań zewnętrznych, które są zaopatrzone w kółka ułatwiające ich przemieszczanie. Autorem wyglądu wielu modeli są słynni i uznani projektanci.