Bezpieczna jazda konna – toczki i kaski do jazdy konnej

Jeśli potrzebujesz toczka do jazdy konnej, koniecznie wejdź na https://horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jeździectwo należy do tych dyscyplin sportu, gdzie zagrożenie upadkami jest wyjątkowo duże. A te, z uwagi sporą wysokość i prędkość, bywają naprawdę groźne. Na urazy narażona jest szczególnie głowa dżokeja, która bezwzględnie winna być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla amatorów jeździectwa dostępne są dwa rodzaje zabezpieczenia dla głowy – toczki oraz kaski jeździeckie. Ale które z nich dają lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Kaski czy toczki do jazdy konnej? Co lepsze?

Zwyczajna, myśliwska czapka była pierwszą jeździecką osłoną głowy. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest najczęściej wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie gwarantuje jednakże tak dobrej ochrony jak kask, dlatego polecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej wypada kask jeździecki, stosowany przez wyczynowych sportowców, który posiada atesty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najistotniejszą kwestią przy wyborze kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask winien posiadać stosowne atesty oraz być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja bądź pozwalać na regulację swojego rozmiaru. Do kasku należałoby dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego przewożenie i ustrzeże od zabrudzeń. Nabywając kask nie powinno się także iść na kompromis. Tym samym, jeżeli w naszym mieście nie dostaniemy odpowiedniego modelu, można kupić go w sklepie internetowym.

Nasz adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]