Aparat do masażu uciskowego – możesz go mieć w swoim domu!

Urządzenie do drenażu limfatycznego kupisz na https://carepump.pl.

Presoterapia to zabieg, którego celem jest usprawnienie krążenia limfy w organizmie. Masaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta w trzeciej dekadzie XX w. – to najrozmaitsze chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy obrotowe oraz czerpiące, których częstotliwość i siłę terapeuta przystosowuje indywidualnie do miejsca ucisku, jak i kondycji zdrowotnej pacjenta.

Sprzęt do presoterapii – pobudzenie krążenia chłonki

W ostatnich latach fizjoterapeuci chętnie używają urządzenia do drenażu limfatycznego symulujące masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt to specjalne mankiety dzielące się na komory, które zakłada się na obrzękłe nogi i ramiona. Dzięki napełnieniu powietrzem poszczególnych przegród aparat uciska kończynę, stymulując w ten sposób cyrkulację limfy. Istnieje mnóstwo wskazań do poddania się zabiegowi presoterapii. To głównie zwyrodnienia stawów, zastoje oraz obrzęki limfatyczne, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów bądź obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii czy też tarczycy). Korzysta się z niego dodatkowo w medycynie estetycznej – wspomagająco podczas procesu odchudzania oraz jako pomoc w redukcji cellulitu. Presoterapia jest także na co dzień stosowana wśród sportowców, przede wszystkim jako element regeneracji powysiłkowej.

Domowy sprzęt do masażu uciskowego

Mnóstwo opcji wykorzystania urządzeń do masażu uciskowego wpłynęło pozytywnie na rozwój tego sprzętu. W dzisiejszych czasach osoby chętnie korzystające z tej metody terapii mogą przeprowadzić zabieg w mieszkaniu, przy użyciu przenośnych urządzeń Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do masażu uciskowego tego producenta charakteryzują parametry zbliżone do sprzętu używanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w rękawach – im więcej przedziałów, tym efektywniejszy jest drenaż. Maszyny CarePump są dość lekkie oraz kompaktowe, toteż bez problemu można spakować je w podróż, np. na zagraniczne zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być uprzednio omówione z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym na własną rękę, dlatego że istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to np. stany zapalne czy zakrzepica, które wskazane jest uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]