Pozbądź się wirusa na stronie – czyszczenie infekcji WordPress

Skieruj się tu i dowiedz się, jak zamówić usuwanie malware ze strony www.

WordPress okazał się w ostatnich latach tak popularnym systemem zarządzania treścią, iż ilość sklepów i stron internetowych tworzonych z jego użyciem liczy się już w setkach milionów. Częstotliwość stosowania tego CMS-a sprawia, iż strony wykonane na WordPressie są popularnym celem ataków hakerskich. W razie zawirusowania strony złośliwym oprogramowaniem, konieczne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Po czym poznać zawirusowanego WordPressa?

Obrazy na stronie zmieniły się bez Twojej wiedzy? Witryna wysyła niechcianą pocztę? Na stronie pojawiły się odnośniki do obcych Ci adresów? A może nie dajesz rady się zalogować? To tylko parę z możliwych symptomów wskazujących na zawirusowaną stronę. W takich przypadkach nieodzowne jest ekspresowe działanie, żeby znaleźć źródło infekcji i przywrócić witrynę do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek lub po atakach hakerskich należy zlecić specom od tego rodzaju zadań, bowiem naprawa zawirusowanego WordPressa na ogół przekracza umiejętności osób, które na co dzień parają się tylko projektowaniem sklepów oraz stron www na tym systemie zarządzania treścią.

Czyszczenie infekcji WordPress – wnikliwe sprawdzenie plików oraz baz danych strony

Specjaliści podejmujący się usuwania infekcji ze stron opartych na WordPressie w obrębie swoich operacji naprawczych prowadzą drobiazgowe sprawdzenie plików oraz baz danych strony. Weryfikują pliki htaccess oraz wp-config, jak również kod zainstalowanych na stronie wtyczek i szablonów. W toku naprawy zainfekowanego WordPressa wdrażane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które zredukują ryzyko powtórnej infekcji. Jeśli długotrwała infekcja mogła spowodować włączenie strony do spisu wykluczeń (między innymi w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z WordPressa eksperci mogą podjąć też wymagane czynności w celu skreślenia jej z tego rodzaju katalogów. Cykliczne aktualizowanie WordPressa i używanych na stronie wtyczek jest niezwykle ważne, gdyż eliminacja wszystkich następstw zainfekowania nie gwarantuje, że analogiczny przypadek nie przydarzy się za kilkanaście miesięcy.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]