Nienaturalne linki przychodzące – filtry od Google

Najważniejszą przesłanką, przez którą na portal internetowy może być zastosowany filtr Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest możliwość uniknięcia tych poważnych sankcji?

Strzeż się nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to umieszczanie ogromnej liczby fraz kierujących odbiorców na naszą witrynę internetową. Manipulują one pozycją portalu w rezultatach wyszukiwania i przez to naruszają zasady rzetelnego pozycjonowania wypracowane przez firmę Google. Zazwyczaj nienaturalne linki przychodzące stosowane są pod postacią tekstów sponsorowanych najeżonych licznymi frazami. Występuje też zjawisko kupowania linków, co skutkuje założeniem bana. Jeśli nierzetelne praktyki zostaną ujawnione, witryna jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, co łączy się nagłym zmniejszeniem jej pozycji w przeglądarce, nawet o 50 podstron.

Czy można usunąć nienaturalne linki przychodzące

Trzeba podkreślić, że kiedy na witrynę będzie założony filtr w Google za nienaturalne linki, jesteśmy w stanie walczyć o odtworzenie dobrej pozycji w przeglądarce internetowej. Proces ten jest niestety bardzo pracochłonny i nie zapewnia stuprocentowego powodzenia. Skierujmy swoje kroki do profesjonalnej agencji pozycjonującej, jeśli pragniemy podnieść szansę na sprawne usunięcie filtrów. Fachowcy momentalnie zdiagnozują prawdziwą przyczynę i dadzą sobie radę z nienaturalnymi linkami. Pamiętajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i likwidowanie filtrów od Google najlepiej zlecać wyłącznie doświadczonym podmiotom.