Gdzie znaleźć kompleksowe informacje o wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce?

Zainteresowany najpiękniejszymi miejscami w Małopolsce? Kliknij tutaj.

Mimo, że Małopolska to jedno z mniejszych województw w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, toteż nieraz z trudem można znaleźć coś dla siebie w potopie informacji o ciekawych atrakcjach i bieżących wydarzeniach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Strona dla zaintrygowanych atrakcjami turystycznymi w Małopolsce – niezbędne informacje oraz wirtualne spacery

By pokazać wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, powstał serwis visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu informacji nie tylko o atrakcyjnych zabytkach oraz miejscach Małopolski, ale też o pokazach i wydarzeniach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych organizowanych na jego obszarze. Serwis prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Turyści organizujący przyjazd do Małopolski o razu na głównej stronie dostrzegą mapę, na której szybko znajdą hotele, pensjonaty i kempingi, zabytki i galerie, a także Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miejscowościach Małopolski. Portal ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski też pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach aut. Co więcej, dla osób, które z rozmaitych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, serwis przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające m.in. Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, atrakcje narciarskie czy czar miejscowego folkloru.

Portal o zabytkach w Małopolsce z myślą o obcokrajowców

Visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także turystach z zagranicy, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i innych ciekawych miejscowości. Komunikaty znajdujące się na portalu dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale prócz tego w między innymi w języku hiszpańskim, niemieckim, francuskim i włoskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu listę konsulatów i ambasad mających swoje siedziby na obszarze Małopolski. Wyjątkowo pomocna dla obcokrajowców jest również podstrona Rozmówki, na której poznają najpopularniejsze słowa i zwroty, które pomogą im porozumieć się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w trakcie podróży po Polsce.

Nasz adres:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego