Zapewnij domownikom ciepło w mieszkaniu – uszczelnianie okien

Skieruj się tu jeżeli jesteś zainteresowany nieszczelnymi oknami.

Na samopoczucie domowników w ogromnym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna ochraniają mieszkanie przed zimnem i wilgocią, ale również separują je od ulicznego zgiełku. Nieprawidłowo wyregulowane lub uszkodzone okna nie zapewniają stosownych warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie domowników, ale też, z uwagi na spore straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze powody ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – o czym należy wiedzieć?

Zgodnie z sugestią specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien należy wykonać co najmniej raz w roku. Nie wolno tego lekceważyć, bowiem po tym okresie potencjalne usterki mogą stać się tak poważne, że nie wyeliminuje ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można rozpoznać po pojawiającym się oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej siły należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, tym samym, straty ciepła.

Jak wykonać uszczelnienie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wykonanych z innych surowców, polega najczęściej na ich wyregulowaniu (przeważnie służy do tego śruba zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z wiatrem, niskimi i wysokimi temperaturami, jak również wilgocią mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy rozpoczynać pracy na własną rękę. Lepiej uczynimy zlecając to doświadczonej firmie oferującej uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych większych aglomeracjach, ale także i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]