Zamów kontener na odpady przed sprzątaniem strychów

Część śmieci nie powinna trafić do typowego zbiornika na odpady. Przyczyny tych regulacji bywają rozmaite – niekiedy odpady mają za duże wymiary, czasem nie jest to zgodne z wprowadzonymi w naszym kraju aktami prawnymi. Jak radzić sobie z tymi problematycznymi śmieciami? Możemy przewieźć je do gminnego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, a krócej – do PSZOKU-u. We wszystkich gminach musi działać jeden PSZOK, jakkolwiek w najsilniej zaludnionych miastach czasem mamy możliwość wybierać spośród wielu punktów. To jednak rozwiązanie dostępne jest wyłącznie dla tych, którzy mają własny samochód oraz odpowiednią ilość niezagospodarowanego czasu. Pozostali odpowiedzialnie zrobią, stawiając na wypożyczenie kontenera na śmieci.

Remonty oraz sprzątanie strychów – kiedy zamówić kontener na śmieci?

Niestandardowe odpady generowane są podczas przeróżnego typu robót. Zwykle są to renowacje mieszkań oraz przebudowa domu – idzie przede wszystkim o duże ilości gruzu, a także pudeł po artykułach budowlanych. Wypożyczenie kontenera jest także doskonałym wyjściem, jeżeli chcemy opróżnić strych – wtedy pomieścimy w nim wszystkie zalegające od dawna niemodne meble, zepsute urządzenia i sprzęty. Roboty budowlane czy sprzątanie strychów będą jeszcze łatwiejsze, jeżeli z okna domu do kontenera poprowadzimy specjalny zsyp, który pozwoli bezpiecznie przetransportować odpady bez potrzeby częstego wchodzenia i schodzenia ze schodów.

Komu zlecić kontenerowy wywóz śmieci i sprzątanie strychów lub piwnic?

Wywóz rozmaitych śmieci, ale też sprzątanie strychów i piwnic, to usługi świadczone między innymi przez przedsiębiorstwo DPR. W ich ramach zaopatruje się klienta w kontener o pożądanej pojemności, który ten przez czas określony w umowie może napełnić zniszczonymi meblami bądź odpadami budowlanymi. Pojemnik jest potem odbierany z posesji, a zebrane odpady transportowane są do miejsca, w którym zostaną legalnie zutylizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami.