Zakres działania chirurga stomatologa

Nie każde choroby zębów jesteśmy w stanie wyleczyć zwykłymi sposobami. Kiedy są one nieskuteczne, ostatnim wyjściem jest zwykle któraś z technik chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego należy udać się na przykład w razie znacznych uszkodzeń uzębienia, uszkodzonych dziąseł, konieczności wstawienia sztucznych zębów lub koron i chorób tkanek miękkich, takich jak wszelkiego rodzaju guzy lub owrzodzenia. Które metody są zatem stosowane podczas kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego specjalisty wybrać się, żeby zabiegi były bezbolesne i nie spotkały nas niemiłe niespodzianki?

Zabiegi przeprowadzane przez chirurga stomatologa

Z pewnością najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem są ekstrakcje zębów – także tych bardzo uszkodzonych, potrzebujących nacięcia tkanek oraz dłutowania. W przypadku sporych ubytków czy pacjentów po wypadkach potrzebne okazuje się niekiedy odbudowanie kości – to również jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista para się także terapią wszelkich zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych wcześniej nowotworów lub owrzodzeń – oraz regeneracją zmienionych chorobowo tkanek.

Jaki chirurg stomatolog okaże się odpowiedni?

Jak łatwo się domyślić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być przyczyną poważnych problemów. Dobrze zatem powiedzieć kilka zdań na temat tego, czym cechuje się dobry chirurg stomatolog i czym sugerować się przy szukaniu specjalisty. Najważniejsze będzie z pewnością to, by wykorzystywał on tylko nowoczesne akcesoria oraz, co najważniejsze, środki znieczulające. Dużą wagę ma również atmosfera w poradni oraz podejście stomatologa do pacjentów – sporo mówią nam o nim komentarze dotychczasowych klientów, a te znajdziemy między innymi w internecie bądź w gronie przyjaciół.