Z czego wykonuje się korony implantów zębowych?

Implanty zębowe to doskonały sposób na zastąpienie utraconego korzenia. To świetne rozwiązanie dla pacjentów, którzy utracili kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzebują pełnej protezy. Niemniej jednak implanty zębowe jednakowo dobrze sprawdzają się też w przypadku dużych ubytków, a nawet całkowitego bezzębia. Są one znacznie wygodniejsze od protez, a o ile odpowiednio się o nie zatroszczymy, bez żadnych problemów będziemy mogli z nich korzystać przez kilkanaście lat. Tak duża trwałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa surowców, które wykorzystuje się do ich produkcji. Z jakich materiałów robi się nowoczesne implanty zębów?

Implanty zębowe – wytwarzane z tytanu

Na wstępie należy nadmienić, iż implant zęba to jedynie ta część, którą wszczepia się w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Widoczny element to korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – metalu, charakteryzującego się wysoką trwałością. Jego największą zaletą jest także fakt, iż nie rdzewieje ani wchodzi w reakcje z żadną substancją – jego stosowanie jest więc całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy prawidłowo przeprowadzonym zabiegu i przestrzeganiu higieny, wytrzyma wiele lat.

Z czego robi się korony implantów zębów?

Wachlarz tworzyw, z których wytwarza się korony jest szerszy. Najlepszym rozwiązaniem są implanty zębów z porcelanową koroną, do złudzenia przypominającą naturalny ząb, a oprócz tego nie wywołującą uczulenia. Implantologia oferuje także stosunkowo niedrogie metalowe korony z porcelanową powłoką poprawiającą ich walory wizualne i ponadto zapobiegającą uczuleniom. Najbardziej budżetowa alternatywa, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one zakładane najczęściej w miejsce tylnych zębów.