Wywóz i utylizacja mebli – co warto wiedzieć?

Chcesz poznać więcej szczegółów o odbiorze starych mebli? Zajrzyj na maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/

Większość z nas na pewno świetnie zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają przedmiotów, których od jakiegoś czasu już nie wykorzystujemy, a których nie potrafimy wyrzucić z różnych przyczyn. Żeby nie zajmowały przestrzeni mieszkaniu, zwykle przestawiamy je na poddasze, do piwnicy albo do komórki lokatorskiej. Rzecz jednakże w tym, iż po wielu latach również w tych schowkach robi się na tyle ciasno, iż codzienne korzystanie z nich okazuje się niemożliwe. Dopiero to nakłania większość z nas do przystąpienia do dogłębnych porządków, stanowiących okazję do tego, żeby pozbyć się uzbieranych przedmiotów. Takie duże sprzątanie często urządzamy również, kiedy kupujemy zapuszczony dom albo dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Wypada więc wiedzieć, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak w mgnieniu oka wykonać wywóz starych mebli z piwnicy, mieszkania i strychu.

Zleć odbiór starych mebli i nie wyrzucaj ich do zwykłych śmieci

Odpady takie jak sprzęty elektroniczne, popsute meble, fragmenty ram okien czy połamane panele podłogowe lub ścienne nie powinny zostać wyrzucone do kontenera przeznaczonego na śmieci zmieszane. Jeśli chcemy je wyrzucić, do wyboru mamy kilka możliwości. Pierwsze to przewiezienie ich na własną rękę do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednakże dysponowania adekwatnie dużym autem. Następne to poczekanie na gminną zbiórkę takich odpadów. Te odbywają się z reguły raz na miesiąc – do czasu kolejnej zbiórki musimy zatem zagospodarować miejsce na przetrzymanie śmieci o sporej objętości. Najbardziej optymalne jest ostatnie rozwiązanie – zamówienie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odwiezie dostarczające go przedsiębiorstwo. Zadba ono też o zgodną z prawem utylizację jego zawartości. Firmy wynajmujące kontenery nierzadko oferują także profesjonalną asystę przy sprzątaniu strychu, piwnicy względnie całego domu.

Utylizacja mebli – nie tylko porzucone na wysypisku

Jeśli stare meble zostaną oddane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych albo firmy trudniącej się się profesjonalnie utylizacją, nie zostaną spalone ani porzucone na składowisku. Po rozmontowaniu ich na elementy podstawowe, a następnie posortowaniu ich wedle materiału, z jakiego zostały wytworzone, mogą być znów przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do wyprodukowania nowych przedmiotów. Utylizacja starych mebli, a głównie drewna, z którego w przeważnie się je wykonuje, sprowadza się najczęściej do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które następnie wykorzystuje się do wyrobu nowych garderób, krzeseł bądź półek.

Nasz adres:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]