Usługi biura rachunkowego – oszczędność i wygoda

Dowiedz się więcej o usługach świadczonych przez biuro rachunkowe Katowice, kliknij w to miejsce.

Prowadzenie księgowości w małych przedsiębiorstwach okazuje się zazwyczaj źródłem niemałych kłopotów. Mniejsze podmioty zazwyczaj nie są w stanie zatrudnić specjalistyksięgowego na etat, zaś ich właściciele nie zawsze przygotowani na to, żeby sumiennie pokierować finansami. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji będzie prostsze niż sądzi część czytelników – należy tylko zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co jednak dzięki temu zyskamy? Jak zyskać pewność tego, że poziom usług okaże się zadowalający?

Nie musisz zatrudniać księgowego – korzystaj z wsparcia biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić zwłaszcza ze względu na dobro finansów. Kiedy powierzymy budżet przedsiębiorstwa specjalistom, zyskamy gwarancję, iż potencjalne kontrole fiskusa nie zakończą się nałożeniem mandatów. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to także oszczędność pracy i funduszy – nie trzeba zajmować się finansami samemu, ani zatrudniać specjalisty na pełen etat. Należy również wspomnieć o wygodzie, jaką dają takie usługi. Dziś nie ma już potrzeby codziennie jechać osobiście do biura rachunkowego, dlatego że wiele spraw można uzgodnić z księgowym za pośrednictwem e-maila.

Co mieć na uwadze przy wyborze biura rachunkowego?

Poszukując biura rachunkowego nie rekomendujemy sugerować się jedynie cenami usług – nadzwyczaj niskie ceny usług zwykle zwiastują ich niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego szczególną wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego specjaliści posiadają stosowne uprawnienia, przykładowo certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej bądź certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru księgowości, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie składek ZUS.

Nasz adres:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]