Przemysł kosmetyczny, chemiczny, spożywczy – kto używa zbiorników nierdzewnych?

Stal nierdzewna jest jednym z najbardziej stabilnych chemicznie materiałów. Nie reaguje z kwasami, nie ulega korozji i zachowuje swoje parametry nawet w skrajnych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który w chwili kontaktu z powietrzem wytrąca się ze stopu i formuje na powierzchni niedostrzegalną gołym okiem powłokę. Ochrania ona stal przed negatywnym działaniem rozmaitych substancji chemicznych, a także podnosi jej odporność na nieprzychylne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są stosowane w wielu dziedzinach przemysłu.

Zbiorniki stalowe dla przemysłu kosmetycznym

Z uwagi na to, iż stal nierdzewna nie reaguje z związkami chemicznymi używanymi do wytwarzania kosmetyków, wykonane z niej zbiorniki są w szerokim zakresie stosowane w tej branży. Używa się ich zarówno do magazynowania znacznych ilości gotowych preparatów, jak i do prowadzenia procesów produkcyjnych. Wymienione wcześniej właściwości powodują, iż zbiornik nierdzewny jest także świetnym rozwiązaniem dla zakładów produkujących i przetwarzających paliwa oraz dla przemysłu chemicznego.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej dla sektorze spożywczym

Zbiorniki nierdzewne są często wykorzystywane w różnych przedsiębiorstwach z szeroko pojętej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa lub placówkach gastronomicznych. W piekarniach, browarach czy gorzelniach nierzadko spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wyprodukowane z tego materiału. Usługi firm zajmujących się produkcją zbiorników nierdzewnych cieszą się powodzeniem w branży spożywczej przede wszystkim dlatego, że na tego rodzaju naczyniach nie zbiera się nalot, który sprzyja zakażeniu ich zawartości dzikimi drożdżami bądź mikroorganizmami.