O psychologicznych badaniach wysokościowych słów kilka

Zleć badania wysokościowe Bielsko.

Psycholog to osoba, o której bardzo dużo osób nie ma zbyt dobrego zdania. Bardzo dużo z nas sądzi, że zajmuje się tylko zgłębianiem relacji prowadzonych pacjentów z innymi ludźmi. Tymczasem okazuje się, że wiedza psychologa stanowi wielką pomoc przy ocenianiu zdolności do pracy w pewnych zawodach. I tak, badania psychologiczne przeprowadzane są między innymi w stosunku do osób mających podjąć pracę na wysokościach.

Badania wysokościowe: na czym polegają?

Badania wysokościowe w zasadzie niewiele różnią się od tych, jakie przechodzą kandydaci na kierowców zawodowych. Podstawą są testy osobowościowe, inteligencji, temperamentu. Ich znaczącym uzupełnieniem są testy aparaturowe, z pomocą których można ocenić między innymi zdolność do koncentracji uwagi oraz szybkość reakcji. Stawiając na testy aparaturowe jesteśmy w stanie określić czy dana osoba w dość szybki sposób zareaguje na to, co zadzieje się w czasie pracy. Do przeprowadzania tych testów psycholog stosuje takie urządzenia, jak stereometr, wirometr oraz aparat krzyżowy. To proste urządzenia, które dostarczają szeregu informacji na temat osoby poddawanej badaniu. Badania wysokościowe wykonywane przez psychologa zawsze obejmują też wywiad psychologiczny. W trakcie wywiadu osoba badana powinna być z psychologiem w stu procentach szczera. Omijanie pewnych informacji nikomu nie pomoże.

Kto może wykonywać badania wysokościowe?

Nie każdy psycholog uprawniony jest do wykonywania badań wysokościowych. Uprawnionymi do ich wykonywania są ci specjaliści, którzy mają za sobą studia podyplomowe na kierunku psychologia transportu. Posiadają oni zarówno wiedzę, jak i umiejętności do prowadzenia tego typu badań. Badania wysokościowe prowadzone przez psychologa nie wymagają żadnego specjalnego przygotowania. Trzeba tylko pamiętać o zabraniu ze sobą okularów, jeśli o konieczności ich używania zdecydował okulista.

Nasz adres:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]