Lokal na chrzciny, zaproszenia, prezenty – o organizacji chrztu

Szukasz więcej informacji o chrzcinach w Krakowie? Doskonale trafiłeś! Kliknij w to miejsce.

Dla młodych rodziców chrzciny są pierwszym dużym familijnym wydarzeniem dotyczącym ich nowo narodzonego dziecka, wobec tego starają się, by wszystko tego dnia było dopracowane. Organizacja chrzcin bywa jednakże niełatwym zadaniem, w szczególności jeśli na chrzest zaprasza się sporą grupę bliskich oraz znajomych. W tym artykule znajdziesz garść wskazówek, które wesprą cię w tym zadaniu.

Planowanie chrztu – poproś zaproszonych o konfirmację swojej obecności

Niegdyś sakrament chrzcin miał miejsce wkrótce po urodzeniu malucha, często wręcz tego samego dnia, z przyczyny wysokiej śmiertelności noworodków. Z biegiem lat chrzciny przeobraziły się w ważny dzień nie tylko dla najbliższej rodziny malucha, więc są urządzane na ogół 7-8 miesięcy po jego urodzinach. Pozwala to na drobiazgowe rozważenie najważniejszych aspektów tej okoliczności, jak wybór ojca i matki chrzestnych, jak również kościoła, w którym będzie udzielony sakrament. Ustalając z parafią dzień obrzędu trzeba uwzględnić to, ile tygodni będzie potrzebne na zaproszenie gości, a także przygotowanie dla nich poczęstunku i noclegu, jeśli będą przybywać do nas z przeróżnych zakątków Polski. W przesłanych zaproszeniach warto dodać prośbę o konfirmację przez zaproszonych swojego uczestnictwa, co jest nieodzowne do wyliczenia ile osób finalnie będziemy gościć. Nie krępujmy się także powiadomić, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla dziecka. Goście zazwyczaj stawiają na zabawki, natomiast rodzicom przydadzą się znacznie bardziej praktyczne prezenty, jak przykładowo fotelik do auta, zestaw ubrań czy kołderka dla dziecka.

Na co zwrócić uwagę szukając lokal na chrzest?

Zaledwie dwie dekady temu chrzciny urządzano zazwyczaj w mieszkaniu rodziny dziecka, skutkiem tego nie wszyscy uczestnicy ceremonii w świątyni byli zapraszani na uroczystą imprezę. Dziś wspólny obiad dla szerokiej grupy członków rodziny oraz bliskich i dalekich znajomych nowych rodziców to już norma. Przeglądając propozycje lokali, w których można wyprawić przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko zapewnią pięknie udekorowane wnętrza, ale także współdziałają z firmą cateringową, która przygotuje kartę dań harmonizującą z charakterem obiadu i która zagwarantuje fachową obsługę zaproszonych. Jeżeli sakrament ma mieć miejsce w ciepły miesiąc, radzimy znaleźć lokal na przyjęcie chrzestne z wejściem do ogrodu, w którym rodzina lub fotograf zrobi przepiękne zdjęcia, a kilkuletnie dzieci zamiast nudzić się przy stole mogą wybiegać się na dworze. Istotny jest także taki dobór lokalu na chrzest, aby przejazd z kościoła do miejsca obiadu nie trwał zbyt długo, podobnie jak powrót gości do zarezerwowanego hotelu albo domu.

Nasz adres:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]