Kontenery na gruz – nieduży koszt, duże ułatwienie

Wiele odpadów nie wolno wyrzucać do zwykłego pojemnika. Idzie tu przede wszystkim o te, które produkowane są podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych i ogrodowych, generalnych porządków w piwnicy bądź na strychu oraz odśnieżania. Śmieci takie jak gruz, chemikalia, elementy stolarki podłogowej lub otworowej, ziemia lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera dostarczonego na czas przeprowadzenia robót. Jak złożyć na niego zamówienie? Który z dostępnych typów kontenera będzie w naszym przypadku najodpowiedniejszym rozwiązaniem?

Kontenery na gruz – rodzaje i pojemność

Szukając kontenera, należy skupić się przede wszystkim na jego objętości. Jeśli ta okaże się za mała, po prostu nie pomieszczą się w nim wszystkie odpady wytworzone podczas robót. Jeżeli natomiast wybierzemy za duży kontener, wydamy więcej niż to konieczne – wszak cena wynajmu jest zależna m.in. od jego kubatury. Duże kontenery na gruz i inne śmieci mają pojemność nawet kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac remontowych w zupełności odpowiednie będą jednak kontenery o pojemności 6 m3 – bez problemu zmieścimy w nich gruz, zdemontowane ościeżnice i okna, a także skute płytki ceramiczne lub zdjęte panele podłogowe.

Kontener na gruz – gdzie go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wynająć od podmiotu zajmującego się transportem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju funkcjonują nie tylko w dużych polskich miastach, jak Kraków czy Gdańsk, ale też w mniejszych miejscowościach. Usługa polega na dostarczeniu kontenera w określone miejsce. Kontener musi zostać napełniony w ustalonym w umowie okresie. W przypadku przekroczenia terminu, dostawca kontenera może nałożyć na nas kolejne opłaty. Po napełnieniu wynajmujący zabiera od nas kontener wraz z zawartością, która następnie trafia do utylizacji.