Gdzie zamówić wydruki 3D? Poznaj ofertę CadXpert

Drukowanie 3D Kraków - usługa na miarę Twoich potrzeb.

Wydruki 3D są usługą adresowaną zarówno do osób prywatnych, jak i klientów profesjonalnych. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest adresowana przede wszystkim do konstruktorów, pracowników działów badawczo-rozwojowych i technicznych, projektantów CAD, inżynierów, a także przedstawicieli wielu innych gałęzi przemysłu. Każda osoba lub firma, która potrzebuje modelu koncepcyjnego bądź prototypu wykonanego w technologii PolyJet, DMLS, SLA, SLS, oraz FDM, może złożyć zamówienie na te usługę zakładając, iż nie dysponuje własną drukarką 3D.

Profesjonalny druk 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – lider na rodzimym rynku w obszarze profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – oprócz asortymentu oferuje też usługi, czyli:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Nie licząc wyliczonych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (stacjonarne oraz webinary). Na stronie firmy znajduje się też baza wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne informacje przygotowane przez specjalistów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. Firma CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

Wydruk 3D metodą FDM – kolorowe materiały

FDM to najbardziej rozpowszechniona metoda drukowania 3D – za jej sukcesem stoi bardzo dobry stosunek ceny do jakości, a także możliwość użycia filamentów w obszernej gamie kolorystycznej. W trakcie druku w technologii FDM model pokrywa się stopniowo warstwami tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość określenia grubości warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany najczęściej przy pomocy drukarek 3D marki MakerBot oraz urządzeń przemysłowych Stratasys. Z tej technologii druku korzystają osoby potrzebujące prototypów albo modeli koncepcyjnych.

SLA – precyzyjny druk 3D detali

Drukowanie 3D metodą SLA to pierwszy, pionierski sposób wytwarzania prototypów. Ta technika – nazywana też stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy wiązką laserową. Do kogo adresowana jest oferta drukowanie 3D metodą SLA? Do osób lub podmiotów, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To technika, która zapewnia wyjątkową rozdzielczość druku i druk detali, wygładzonej powierzchni, bardzo wąskich ścianek oraz wyrazistych krawędzi.

Druk 3D w technologii SLS

Technologia wydruku 3D metodą SLS opiera się na analogicznej zasadzie jak opisana powyżej technika SLA. Również tutaj dodawane są następne warstwy materiału – w tym wypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są najistotniejsze zalety tej techniki wydruku 3D? Technologia SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera zapewnia precyzję kształtu oraz odporność mechaniczną i chemiczną.

Nasz adres:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]