Czy warto zdecydować się na implanty zębowe?

Dawniej osoby, które z rozmaitych przyczyn straciły uzębienie, skazane były na to, żeby korzystać z sztucznych szczęk. Nie jest to oczywiście dobre wyjście, bo protezy wymagają czasochłonnej pielęgnacji, a ich noszenie nie będzie zbyt komfortowe. Dlatego tak sporym uznaniem wyróżniają się implanty, które okazują się dużo bardziej komfortowe, lecz także mają sporo innych atutów. Implantologia bowiem pozwala na osiągniecie trwałych efektów, minimalizując do zera prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Warto zatem napisać parę słów o tym, jak przebiega operacja wszczepienia implantów zębowych, jakie rodzaje są wykorzystywane przez dentystów implantologów oraz jak wyszukać specjalistę, który wszczepi nam implanty zębów.

Nowoczesne metody implantologii

Współcześnie implantologia stosuje dwa rodzaje implantów – najpopularniejsze o długości 1 cm oraz nieco mniejsze, czyli 6 milimetrów. Implant wykonany z odpowiedniego stopu tytanu jest wkręcany w dziąśle chorego, zaś organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia natomiast umożliwia duże zmniejszenie okresu leczenia – chory nie odczuwa żadnych bólów już po dziewięćdziesięciu dniach. Do tej pory powinien wykorzystywać chłodne kompresy, a bezpośrednio po operacji – unikać palenia papierosów, napojów alkoholowych i bardzo ciepłych potraw. Istotne będzie również wykorzystywanie specjalnych płukanek, które zmniejszają opuchliznę i ból.

Skuteczna i bezpieczna implantologia

Implantologia ma ogromny wpływ na jakość życia chorych – z tego powodu tak istotne okazuje się to, żeby znaleźć odpowiedniego stomatologia. Jak więc uniknąć niemiłych pomyłek oraz problemów ze zdrowiem? Słusznie zrobimy powierzając wszczepienie implantów zębowych dentyście ze sporym stażem oraz korzystnymi komentarzami wcześniejszych pacjentów. Jak je znaleźć? Przede wszystkim w internecie. Po wpisaniu w Google lokalizacji gabinetu dentystycznego na pewno trafimy na istotne informacje.