Czy dożylne wlewy z witaminy C działają?

Kwas askorbinowy to składnik o szerokim spektrum działania, który znacząco przyczynia się do zwalczania chorób i wzmocnienia ogólnej odporności organizmu. Polecany jest szczególnie w czasie jesienno-zimowym. Od lat 50. znajduje jednak dodatkowe zastosowanie – przy bardzo ostrych schorzeniach. Zobaczmy więc jak działają dożylne wlewy witaminy C i jakie są wskazania do ich stosowania.

Dożylne wlewy witaminy C – niezwykle mocne stężenie

Witamina C jest elementem niezbędnym do właściwego funkcjonowania organizmu człowieka. Jesteśmy zmuszeni przyjmować jej dawki z zewnątrz (np. z warzyw), ponieważ samodzielnie nie potrafimy jej wyprodukować. Współczesna medycyna od dłuższego czasu weryfikuje wpływ witaminy C na zwalczanie niebezpiecznych chorób – zapalenia stawów, miażdżycy i wielu innych. Nauka weryfikuje szczególnie wpływ kwasu askorbinowego na zwalczanie komórek nowotworowych – niektóre badania starają się wykazać, że wprowadzenie niekonwencjonalnego leczenia może przynieść o wiele lepsze wyniki leczenia. Dożylne wlewy witaminy C polegają na podaniu dużych dawek tej substancji do ustroju. Kuracja od 20 gramów pomoże pokonać szereg niebezpiecznych chorób.

Dożylne wlewy witaminy C – kiedy pierwsze rezultaty

Metoda aplikowania witaminy C, czyli podanie dożylne, usuwa możliwość powstania skutków ubocznych, które mogłyby pojawić się w przypadku zwykłych metod (np. tabletek). Dzięki temu miażdżyca może się cofnąć i poprawi się wydolność organizmu, a więc efekty mogą być zdumiewające. To specjalista decyduje o przebiegu terapii i ustala dawkę, ale żeby osiągnąć trwałe rezultaty, terapia musi działać około kilku tygodni.