Coaching – podnieś satysfakcję z życia zawodowego

Sesje coachingowe - sprawdź pełną ofertę.

Pełne spożytkowanie własnych możliwości może okazać się problematycznie. Nieraz zwyczajnie nie posiadamy motywacji, kiedy indziej przyczyną kłopotów są przeszkody psychologiczne. Niezależnie od przyczyny, takie trudności bywają naprawdę uciążliwe i praktycznie hamują rozwój zawodowy bądź osobisty. Co więcej, przezwyciężenie ich samodzielne jest niezmiernie trudne, a w szeregu przypadków wręcz niemożliwe. Dlatego powinno się wspomóc się doświadczeniem ekspertów. Tym bardziej, iż techniki, z których stosują dzisiaj coache, w szeregu przypadków okazują się niezmiernie skutecznym instrumentem w przezwyciężaniu trudności blokujących ścieżkę do osiągnięcia zamierzonych celów.

Profesjonalny coaching. Jakie problemy porusza coach?

Współpraca z coachem zaczyna się od wzajemnego poznania się obu stron. Żeby osiągnąć oczekiwane efekty, na starcie najważniejsze jest z całą pewnością uformowanie dwustronnej ufności oraz swoistego rodzaju zrozumienia. W trakcie pierwszych sesji – które można przeprowadzić za pośrednictwem popularnych komunikatorów czy też przez telefon – coach pozna też umiejętności, zamierzenia i charakter swojego klienta, a także omówi z nim plan działania. W toku współpracy najczęściej prowadzi się parę sesji coachingowych (w dwutygodniowych odstępach), które trwają mniej więcej 1,5 godziny. Zamykające spotkanie jest z kolei sposobnością do ewaluacji działań i ustalenia, na ile klient upora się z danymi przeszkodami samodzielnie. To, jakie kwestie będą rozpracowywane podczas sesji coachingowych jest uzależnione od ambicji klienta – może to być zwiększenie jego skuteczności albo podniesienie szeroko rozumianej satysfakcji z życia.

Coaching – rozszerz swoje kwalifikacje zawodowe albo personalne

Na coaching warto zdecydować się w różnych sytuacjach. Jednym z głównych bodźców uzasadniających zwrócenie się o pomoc coacha, jest chęć całkowitego użycia własnego potencjału celem poszerzenia kwalifikacji personalnych bądź zawodowych. Coach psycholog może także realnie pomóc nam w podwyższeniu komfortu życia, m.in. ucząc, w jaki sposób redukować obawy oraz zwiększając stopień zadowolenia.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]