Skieruj się na microclinic.pl, aby znaleźć informacje o mikropigmentacji medycznej.
Zapewne sprawdzając oferty gabinetów kosmetycznych spotkaliście się z zabiegiem mikropigmentacji. W ogólnym przekonaniu mikropigmentacja to po prostu rzadko używana nazwa popularnego wśród kobiet makijażu permanentnego. Tymczasem możliwość wykonania trwałego makijażu to tylko jeden ze sposobów zastosowania tej techniki, którą poza kosmetyką stosuję się także w medycynie.
Mikropigmentacja włosów – alternatywa dla zabiegu przeszczepu mieszków włosowych
W kosmetologii mikropigmentacja to procedura, którą wybierają głównie kobiety chcące zredukować czas przeznaczany każdego dnia na nakładanie makijażu. To wygodne rozwiązanie dla osób, które zdecydowały się, jak chcą wyglądać każdego dnia. Istnieje jednakże również mikropigmentacja medyczna, która pomimo iż wciąż jest zabiegiem z obszaru estetyki, wywiera znaczne oddziaływanie na samopoczucie osoby, która się jej podejmuje. W ostatnich latach niezwykle popularne jest wykorzystanie mikropigmentacji jako zabiegu alternatywnego dla przeszczepu włosów, na który ze względów ekonomicznych nie może zdecydować się wiele ludzi cierpiących z powodu łysienia. Mikropigmentacja pomaga także podnieść stopień zadowolenia z własnego wyglądu – dzięki niej możliwe jest niechirurgiczna optyczna rekonstrukcja aureoli sutka czy ukrywanie bielactwa oraz blizn.
Mikropigmentacja to zabieg podobny do tatuażu
Na pierwszy rzut oka zabieg ten wygląda jak typowy proces wykonania tatuażu. Linergista bądź linergistka, ponieważ tak zwie się specjalista wykonujący mikropigmentację, specjalistycznym aparatem dokonuje punkcji naskórka i w ten sposób wprowadza w niego nieorganiczny barwnik. Inaczej niż w przypadku tatuażu końcowy efekt nie jest permanentny i widoczny jest mniej więcej przez 12 miesięcy. Co jest powodem tej różnicy? Podczas tatuażu pigment umieszczany jest w głębszych warstwach skóry, z kolei podczas zabiegu mikropigmentacji umieszcza się go dość płytko. To dlatego wraz odnawianiem się wierzchnich warstw skóry z czasem pigment stopniowo zanika. Toteż jeżeli zamierzeniem osoby poddającej się mikropigmentacji jest długofalowe ukrywanie rzadkich włosów albo łysiny, powinna ona mieć świadomość, iż wymagane będzie cykliczne ponawianie zabiegu w przynajmniej dwunastomiesięcznych interwałach.
Nasz adres:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków
Mob.: +48 516 481 888
E-mail:
[email protected]