Za co lubimy całoroczne domy góralskie?

Potrzebujesz domów góralskich? Wejdź na domygoralskie.com

Domy góralskie są piękne oraz wygodne. Podobne do historycznej architektury gór zachwycają stromymi, krytymi gontem dachami oraz wykonanymi z drewna ścianami. Dla większości kupujących istotne jest także to, że tradycyjne domy góralskie są bezpieczne dla środowiska – drewno jest bowiem surowcem naturalnym. Nic powinno zatem dziwić, że budowane są nie tylko na Podhalu – zaobserwować je można prawie w całym kraju, bo świetnie wpisują się w wiejskie otoczenie. Nierzadko spotkać można opinie mówiące o tym, iż sprawdzają się one wyłącznie cieplejszymi porami roku. Czy więc są one zgodne z prawdą? Oczywiście nie – całoroczne domy góralskie buduje się wszak coraz częściej.

Cechy całorocznych domów góralskich

Inspirowane historycznymi chatami góralskimi oraz architekturą Stanisława Witkiewicza, całoroczne domy góralskie najczęściej budowane są prawie w całości z drewna. Bale łączone są tradycyjnymi metodami, dzięki czemu w środku budynku panuje optymalna temperatura. Nierzadko spotyka się również wykonane z kamienia podmurówki, zabezpieczające obiekt przed wilgocią oraz chłodem pochodzącymi z ziemi. Charakterystyczną cechą całorocznych domów góralskich okazuje się poza tym stromy dach kryty gontem, który chroni je przed uszkodzeniem w przypadku nierzadkich w tym rejonie opadów śniegu.

Całoroczne domy góralskie – komu powierzyć?

Wybierając wzniesienie całorocznego domu góralskiego warto pamiętać, iż już na starcie należy pracować z doświadczonymi specjalistami. Słusznie postąpimy stawiając na firmę, w której ramach działają projektanci specjalizujący się w tworzeniu domów góralskich oraz cieśle. Istotne jest również to, aby historyczna architektura łączyła się z innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi – to zimą zagwarantuje mieszkańcom całorocznych domów góralskich wygodę na identycznym poziomie, co w innych rodzajach obiektów.

Nasz adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]