Wynajem szalunków – dla kogo jest to rozwiązanie?

Sprawdź ofertę wypożyczalni szalunków na abcszalunki.pl

Szalowanie to jedna z najczęściej wykorzystywanych na budowach technik. Na czym polega? Szalunek to swego typu forma, do której wylewany jest cement – zazwyczaj przy budowie fundamentów. Szalunki zwykle budowane są ze sklejki, ale spotyka się także konstrukcje wykonane ze stali, a czasem również tworzyw sztucznych. Innymi ważnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, które pozwalają na osiągnięcie wymaganych rezultatów. Jednak ze względu na spore ceny nie wszystkie firmy budowlane mają swoje szalunki. Kiedy będą potrzebne, mają szansę bowiem po prostu je wynająć – szczególnie, że wynajem szalunków to obecnie bardzo popularna usługa.

Kupno czy wynajem szalunków?

Zakup swoich szalunków okaże się dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zadanie wykonania fundamentów, ponieważ jak już nadmieniliśmy, będą one do tego absolutnie potrzebne. Jeśli jednak budowanie fundamentów nie jest najważniejszą działalnością danej ekipy, warto rozważyć atuty, które daje nam wynajem szalunków. Dlaczego dobrze na niego postawić? Głównie ze względów finansowych – wynajęcie szalunków kilka razy do roku okaże się bardziej korzystne niż ich kupno. Dobrze wspomnieć także o wygodzie, gdyż trzymanie rzadko używanych szalunków może powodować spore koszty.

O czym nie zapominać przy poszukiwaniach wynajmu szalunków?

Kiedy postawimy na wynajem szalunków, warto dobrze przemyśleć to, jaka firma nam je dostarczy. Jak ją wybrać? Najlepiej zdecydować się na usługi firmy doświadczonej w dostawach sklejki dla firm budowlanych – w ten sposób zyskamy gwarancję tego, iż szalunki będą solidne oraz funkcjonalne. Bardzo istotna będzie też obsługa korzystającego z usługi – w przypadku, kiedy coraz bliższy jest czas rozpoczęcia prac nie możemy zaakceptować opóźnienia. W przypadku wątpliwości dobrze zaś skorzystać z internetu i sprawdzić, co o usługach konkretnej firmy mówią poprzedni kontrahenci.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]