Projekty domów z bali – tradycja łączy się z nowoczesnością

Projekty domów z bali. Skieruj się na domygoralskie.com, aby skorzystać z usług specjalistów

Domy z bali to jeden z najbardziej wiekowych typów obiektów mieszkalnych. Zazwyczaj wznosi się je z sosny czy jodły. Mimo że ich budowa znana jest od stuleci, wciąż spotkać można rzesze entuzjastów. Nie może to jednak zaskakiwać – mają wszak sporo plusów, a te sprawiają, iż liczba ich właścicieli wciąż rośnie. Mogą mieć najróżniejsze formy, budowane są z bezpiecznych dla przyrody materiałów, świetnie się prezentują i – co najważniejsze – są naprawdę wygodne. Warto wspomnieć też o tym, iż budowa budynku tego typu jest zdecydowanie prostsza niż murowanego. Ich lokatorzy mają szansę cieszyć się również sprzyjającym mikroklimatem, który pozytywnie rzutuje na przykład na płuca.

Typy projektów domów z bali

Część czytelników myśli, że projekty domów z bali za każdym razem nawiązują do historycznej architektury. W istocie często tak bywa, ale warto podkreślić, że domy z bali mogą także mieć odmienne formy. Dziś realizuje się także nowoczesne projekty domów z bali, które nie przywodzą na myśl budynków wiejskich. Domy z bali mogą również mieć elewację, co sprawia, że prostsze okazuje się zagospodarowanie przestrzeni – zazwyczaj wykorzystuje się po to płyty regipsowe.

Zamawianie projektów domów z bali

Jak łatwo się domyślić, zaprojektowanie domu z bali jest o wiele trudniejsze niż betonowego. Z tego powodu wybierając taki typ obiektu, warto dowiedzieć się, jakie domy wykonał już dotąd wybrany projektant. Bezwzględnie sprawdźmy też, czy jego stylistyka nam się spodoba. Istotne okazuje się też to, której ekipie zlecimy wzniesienie domu. Rzecz jasna najlepiej stawiać na te z doświadczeniem w takich inwestycjach. Dobrym pomysłem okaże się także na pewno wybór ekipy, w której współpracują razem doświadczeni cieśle i kreatywny architekt – wówczas dom z pewnością zostanie wybudowany szybko i bez niepotrzebnych problemów.

Nasz adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]