Podpory stropowe i ich zastosowanie

Sprawdź, gdzie zamówić podporę stropową

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niewykonalne. Jak się je wykorzystuje? Dlaczego warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – typy i ich zastosowanie

Wśród szalunków odróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy typ stosowany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego elementu konstrukcyjnego możliwe jest pokrycie stropu betonem i odpowiednie jego uformowanie. Znaczącą rolę pełnią także drewniane dźwigary oraz stoliki szalunkowe – niezbędne w czasie wykonywania robót budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wyprodukowane ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można używać ich w wielu sytuacjach. Zazwyczaj w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 160 do 300 cm bądź od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe cechują się ogromną wytrzymałością, są również łatwe w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są szerokie. Wśród wiodących producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, jak również elementy produkowane przez firmy Hunnebeck, Olan czy Pionart. Na szczególną wzmiankę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się prekursorskimi rozwiązaniami, przemyślaną strukturą oraz doskonałą jakością. Podpory stropowe Peri są dostosowane do używania nawet w najtrudniejszych warunkach. Aktualnie wiele przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – przystępne ceny powodują, iż usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można również oszczędzić czas.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]