zadaszenia tarasowe warszawa, pergola tarasowa warszawa

Piękne i solidne zadaszenia tarasowe – poznaj ich zalety

Posiadasz własny dom ze sporym ogrodem i zastanawiasz się jak dobrze wykorzystać tę przestrzeń, aby stała się maksymalnie funkcjonalna? Zamierzasz spędzać sporo czasu na świeżym powietrzu, nie ograniczając się tylko do słonecznych dni? Propozycją dla Ciebie jest montaż wolno stojącej pergoli ogrodowej bądź zadaszenia tarasowego, pozwolą Ci cieszyć się takim odpoczynkiem bez względu na warunki atmosferyczne.

Pergola tarasowe – świetne rozwiązanie dla domów z ogrodem

Pergole są zabudową całoroczną albo mobilną, innymi słowy rozkładaną i składaną w zależności od potrzeb, jakkolwiek użytkownicy prywatni przeważnie wybierają to pierwsze rozwiązanie. Pergola przymocowana do ściany domu formuje zadaszony taras, co często pokaźnie zwiększa powierzchnię użytkową obiektu. Zadaszenie tarasowe osłania lokatorów oraz umiejscowione pod nim meble przed promieniami słońca oraz deszczem. Gros oferowanych w sprzedaży modeli pergoli tarasowych można wybudować nie tylko przy ścianie budynku, ale też jako autonomiczną zabudowę wkomponowaną w przestrzeń ogrodu. Wypada podkreślić, że niektóre modele pergoli tarasowych można dobudować również we wnęce między dwoma murami. Obecnie zadaszenia tarasowe wykonywane są z odpornych na korozję i mocnych stali nierdzewnej oraz aluminium. Konstrukcje w pełni wykonane z drewna są już rzadkością.

Najnowsze projekty zadaszeń i pergoli tarasowych dostarczają dość szerokie możliwości dopasowania ich pod względem kubatury lub koloru i rodzaju poszycia. Osoby nadzwyczaj wymagające bez przeszkód znajdą też modele wyposażone w liczne udogodnienia, między innymi wydajne systemy odprowadzania deszczówki, oświetlenie LED, a nawet automatykę pogodową. Sterowanie zadaszeniem przy pomocy pilota staje się obecnie standardem, chociaż w dalszym ciągu sprzedawane są pergole ustawiane manualnie.

Jaki wybrać wariant zadaszenia pergoli – lamelowy czy materiałowy?

Ci, którzy postanowili o budowie pergoli tarasowej stoją przed wyborem jednego z dwóch typów zadaszenia – lamelowego lub materiałowego. W pierwszej opcji zadaszenie zbudowane jest z lameli, innymi słowy “piór” poruszających się podobnie jak żaluzje. Użytkownik może sterować kątem ustawienia lameli, regulując w ten sposób natężenie światła wpadającego przez zadaszenie bądź całkowicie je zamknąć. Natomiast w pergolach materiałowych zadaszenie sporządzone jest z tkaniny (na ogół jest to wodoszczelna i mocna tkanina PCV), które można przesuwać w poziomie. Dach da się całkowicie zamknąć lub otworzyć, ewentualnie pozostawić go po części odsłoniętym. Każde z tych rozwiązań doskonale działają, więc wybór jednej z tych opcji jest zależny tylko od preferencji zamawiającego i jego indywidualnych potrzeb.

Nasz adres:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]