Elementy budowlane – dźwigary

Dowiedz się więcej o dźwigarze na sklep.abcszalunki.pl

Szalunki to konstrukcje potrzebne na większości budów. Dzięki nim możliwe jest nadanie zamierzonego kształtu murom wylewanym z kompozytu oraz wykonanie w nich przelotów na drzwi i okna. Szalunki okazują się też potrzebne przy budowie sufitów – wówczas ich istotnym modułem są dźwigary. Bez ich wykorzystania nie byłoby możliwe wzniesienie jakiegokolwiek wielokondygnacyjnego budynku. Dźwigary sprawiają, iż sklepienie nie zapada się zaraz po wylaniu i może zastygnąć. Z jakich materiałów produkuje się dźwigary? Gdzie można je dostać?

Z jakich materiałów wytwarzane są dźwigary?

Dźwigar narażony jest na spore, sięgające kilkudziesięciu ton obciążenia. Stąd jego kluczową cechą jest trwałość. W największym stopniu wpływają na nią dwa elementy – jakość produkcji i rodzaj użytych w tym celu surowców. Te powinny być dokładnie wyselekcjonowane i sprawdzone pod kątem wytrzymałości na spore naciski. Najlepszym surowcem jest lite drewno takich gatunków jak sosna, buk, olcha czy topola. Niesłychanie istotne jest także odpowiednie pokrycie dźwigarów impregnatem, które ochroni je przed negatywnym wpływem wilgoci, spoiw i innych ciekłych chemikaliów wykorzystywanych na budowie – a więc czynników, które bezpośrednio zagrażają strukturze drzewa.

Dźwigary – można je wypożyczyć

Firmy, które regularnie parają się budową piętrowych budynków dysponują własnymi dźwigarami. Ich zakup i składowanie wiąże się jednakże z pewnymi wydatkami. Szczęśliwie przedsiębiorstwa, które tylko okazjonalnie akceptują zamówienia tego typu, mogą ustrzec się wspomnianych problemów. Dobrym wyjściem dla nich jest skorzystanie z oferty podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów oraz pozostałych części szalunków.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]