budowa domów drewnianych Kraków, budowa domów z bali

Budowa domów z bali – domy w technologii zrębowej

Domy wykonywane w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się rosnącą popularnością. Są budowane coraz częściej i stanowią bardzo dobrą alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy tego typu buduje się ze zrobionych z drewna bali, które rozmieszczane są w bardzo charakterystyczny sposób. To znana od pokoleń technika wznoszenia domów, którą doceniliśmy na powrót.

Budowa domów z bali: główne cechy takich domów?

Powiększająca się cały czas popularność tak budowanych domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy budowane w takiej technologii wyglądają bardzo pięknie. Do tego we wnętrzu domów z bali panuje niesamowita atmosfera, za sprawą której mieszka się w nich wspaniale. Drewno to całkowicie naturalny izolator cieplny. To właśnie dlatego domy z bali nie potrzebują wykonywania czasochłonnego i niezwykle drogiego ocieplenia. Są zdecydowanie cieplejsze niż domy murowane, które nierzadko generują duże straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą odpowiednio utrzymywane, przetrwają w świetnym stanie całe lata. Koszt ich wybudowania naprawdę nie jest zbyt wysoki, co sprawia, że też pod tym względem konkurują one z technologiami innego rodzaju. Domy budowane z bali naprawdę często spotkać można na terenach położonych w górach i na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są aktualnie z chęcią wznoszone także w innych rejonach Polski. Bale są właściwie przygotowywane, co czyni je odpornymi na wilgoć oraz inne czynniki atmosferyczne. To właśnie z tego powodu domy z bali mogą być spotykane we wszystkich częściach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest niezbędna

Stawiając na dom z bali, należy zadbać, aby zarówno stworzenie projektu, jak i prowadzenie prac budowlanych zlecić profesjonalistom, którzy specjalizują się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wówczas można mieć pewność, że dom zostanie zaprojektowany i wybudowany właściwie, a podczas użytkowania nie ujawnią się nieprzyjemne niespodzianki.

Nasz adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]