Dlaczego warto posiadać jonizator powietrza?

Rzadko zdarza się ktoś, kto nie znosi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To odczucie świeżości wytwarzają jony ujemne tworzące się między innymi w wyniku naturalnego ruchu powietrza i wody, wyładowań elektrycznych, a również są uwalniane przez rośliny. Ujemne jony tlenu neutralizują niemiłe zapachy, mają korzystny wpływ na nasze zdrowie i środowisko oraz oczyszczają powietrze.

Jonizator powietrza – dobra ujemna jonizacja?

Jonizacja następuje w rezultacie wpływu intensywnego pola magnetycznego, wyładowania elektrycznego bądź wydzielania się ekstremalnej ilości ciepła. Obecnie większość z nas żyje w sąsiedztwie dziesiątek urządzeń, jak kopiarki, ekrany czy laptopy, które emitują pole magnetyczne i dodatnio jonizują atmosferę. Zdrowe aniony, czyli jony o naładowane ujemnie, powstają poprzez przyłączanie się jednego bądź więcej elektronów do cząsteczek neutralnych. Na nasze nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach mocno uprzemysłowionych z każdym rokiem jest mniejsza. Dlatego by na powrót poczuć czystą i rześką atmosferę w mieszkaniu, warto użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – atuty

Proces jonizacji wykorzystywany jest przede wszystkim w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga zatrzymać szkodliwe drobnoustroje i wirusy, dym papierosowy czy pyły zawieszone PM2.5 i 10. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu rześkość i czystość, umożliwiając nam lepszy relaks i cieszenie się życiem pełną piersią. Zważywszy na fakt, że ujemna jonizacja powietrza redukuje poczucie ustawicznego zmęczenia i generalnie podnosi wydajność fizyczną organizmu, zaleca się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem również w instytucjach publicznych, biurach, placówkach oświaty czy przychodniach medycznych, a więc wszędzie tam, gdzie istotne jest skupienie się na realizowanych zadaniach.